Груперкава појака во финансии од Тевдовси професор на Економски факулет. Значи, од денес се ќе биде на попуст. Купувајте преку групер. Почитуван Dragan Tevdovski според мене вие бевте топ министер. Незнам што маана ви најдоа и ве сменија? Кога е непослушен ученикот, наставникот е љут и го казнува. Така се случи и со вас изгледа од претпоставениот, не му бевте по мерка па ве шутна? напиша таа на Фејсбук.

Објавил: Катерина Крстиќ | 24 август, 2019 15:10

Мери Николова удри по СДСМ: Зарем груперкава испадна појака за финансии од професорот Тевдовски?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото курир.мк

Мери Николова Буџаку која беше една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ на својот Фејсбук профил даде свое мислење за новата министерка за финансии Нина Ангеловска.

Фејсбук статус на Мери Николова Буџаку…

Груперкава појака во финансии од Тевдовси професор на Економски факулет. Значи, од денес се ќе биде на попуст. Купувајте преку групер. Почитуван Dragan Tevdovski според мене вие бевте топ министер. Незнам што маана ви најдоа и ве сменија? Кога е непослушен ученикот, наставникот е љут и го казнува. Така се случи и со вас изгледа од претпоставениот, не му бевте по мерка па ве шутна? напиша таа на Фејсбук.

Инаку уште не седната на својата нова позиција, нина ја следат низа скандали. Откао вчера беше објавена веста дека во електронскиот систем на Министерството за внатрешни работиНина е заведена како сторител на кривични дела врз кој била поднесена кривична пријава, денеска беше објавена и веста дека всушност таа украла бренд од САД.

Брендот „Групер“ кој во македонската јавност е претставен како најголем успех на предлог-министерката за финансии Нина Ангеловска е всушност плагијат на американскиот бренд „Групон“ – покажува истражувањето на „Економски Лидер“.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека бил принуден да се обрати на јавноста по, како што наведува, многубројните лажни вести за него и неговото семејство

Вицето: смешно е мене да ме поврзувате со рекет, јас сум честит човек!

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека...

Тој во допис за медиумите вели дека бил принуден да се обрати до јавноста по лажните вести кои акко што вели доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ а се контролирани од Никола Груевски. 

Сакаат да ни наштетат, ниту јас, ниту брат ми не сме вмешани во “Рекет”- по два дена молчење се огласи Вице Заев

Откако во медиумите пред два дена одекна веста дека Вице Заев и поранешниот премиер...

Туку тој станува државен рекет каде што премиерот и неговиот брат се вмешани. Два дена имаме целосен молк од Зоран Заев и Вице Заев за фактот дека остварувале средби и се координирале со главните учесници во рекетот Катица Јанева и веќе осудениот за „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец. Два дена имаме целосен молк од  Зоран Заев и Вице Заев.

“Два дена молк од Зоран Заев и Вице Заев- бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два...

Таа сведочеше за убиството на четирите момчиња и рибарот на Смилковскоро езеро и рече дека дел од информациите кои пристигнале до неа биле издржани, но дел и веднаш отфрлани.

Јанкуловска сведочи за „Монструм“: Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка биле причина за убиството?

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска сведочеше...