Шпекулациите во медиумите осамнаа откако во последните две недели двапати во јавноста имаше напад на треперење.

Објавил: Катерина Крстиќ | 29 јуни, 2019 15:19

Меркел се огласи по шпекулациите дека е тешко болна: ДОБРО СУМ!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Веќе на големо се шпекулира дека германската канцеларка Ангела Меркел боледува од тешка болест, а таа денеска за медиумите изјави дека е добро.

Во 1977, Ангела Каснер се омажила за студентот по физика Улрих Меркел и го зела неговото презиме. Бракот завршил со развод во 1982.Нејзиниот втор и денешен сопруг е квантен хемичар и професор Јоахим Зауер, кој во голема мерка останал надвор од медиумите. Прв пат се сретнале во 1981,подоцна станала двојка и се венчале на приватна церемонија на 30 декември 1998.Таа нема деца, но Зауер има два возрасни сина од претходниот брак. Меркел е позната по несакањето кучиња.Таа е страстен фудбалски обожавател и била позната по тоа дека ги слушала натпреварите додека била во Бундестагот и е чест гостин на официјалните натпревари на националната репрезенција.

Шпекулациите во медиумите осамнаа откако во последните две недели двапати во јавноста имаше напад на треперење.
– Добро сум, рече Меркел (65) на крајот на дводневниот самит на Г-20 во јапонскиот град Осака.

Меркел истакна дека е уверена дека таквите реакции „како што доаѓаат, така и поминуваат“.

Првиот пат на неконтролирано тресење кај германската канцеларка беше забележано додека го дочекуваше украинскиот претседател Владимир Зеленски.

Според  “AP”, по завршувањето на химната, Германската канцеларка веќе била подобро благодарение на неколку чаши вода кои ги испила.

“Оттогаш испив барем три чаши вода, кои очигледно ми беа потребени и сега сум многу добро”, рекла Меркел.

Вториот пат беше завчера за време на церемонија во Берлин кога трепереше и изгледаше како да не и е добро. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

ЈП „Паркови и Зеленило“, на барање на Општина Центар, вчера изврши интервенција на дрворедот на улицата „Максим Горки“. Од Општината информираа дека се работи за отстранување стари и болни дрвја од видот јапонска цреша.

Милчин: Колку грд ден! “Варвари” од Максим Горки на улицата “Максим Горки” и насекаде околу нас!

Паднаа јапонските цреши. Сабајлево. Соголена е најубавата улица. Горки. Без најава....

Како што јави дописникот на МИА од Белград, Јоксимовиќ за Радио Телевизија Србија објасни дека францускиот предлог е „неформален документ“, кој се однесува на земјите кандидати, а Србија е пристапна држава.

Францускиот „нон пејпер“ ќе се применува само врз Македонија и Албанија

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека извештајот...

Во изјава за медиумите Стојчев вели дека поради таткото на Боки 13, кој вчера беше осуден на шест месеци затвор поради физички напад врз свештеникот немал ниту една крштевка.

Три години немав ниту една крштевка или венчавка- Свештеникот Стојчев бара оштета

Откако вчера му беше одредена казна затвор од шест месеци на таткото на Боки 13, свештеникот...

Во однос на случајот во кој е осомничена Фросина Ременски тој вели дека кај луѓето ќе остане таа горчина и дека нема да се заборави дека министерот за внатрешни работи беше прв кој седна до Боки 13, на нивната прослава.

Калајџиев: И реков на Катица што бара со Боки, но таа тврдеше дека ништо не му фали

Во вчерашното гостување на Канал 5 телевизија универзитетскиот професор Гордан Калајџиев ...