Аргентинецот минатата недела го извести клубот дека сака да си замине, но Барселона изјави дека не преговараат со ниту еден клуб за трансферот.

Објавил: Стојче Бушин | 31 август, 2020 13:23

Меси губи десетици илјади евра на ден: Барселона му одзема од платата за секој ден што не се појавува на тренинг

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Лионел Меси не се појави на неодамнешното тестирање на тимот за вирусот корона, поради што се шпекулира дека наскоро ќе го напушти Камп Ноу.

Аргентинецот минатата недела го извести клубот дека сака да си замине, но Барселона изјави дека не преговараат со ниту еден клуб за трансферот.

Меси се осврна на договорот што му дозволува да го напушти клубот бесплатно на крајот на сезоната, но управата тврди дека клаузулата е истечена!

Сепак, клубот одлучи да ги намали неговите приходи за сезоната 2020/21 за секој ден што не се појавува, а таа казна, како што известуваат некои медиуми, е 110.000 евра на ден, со оглед на тоа дека тој се уште е договорно обврзан со каталонскиот клуб.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Откако веста ја разбрани фудбалската јавност, сепак една мала доза на задоволство можеше да се почувствува на љубителите на добриот фудбал кои сигурно би сакале во иста лига повторно да ги гледаат дуелите на Меси и Роналдо.

Заминувањето на Меси од Барселона го раздвижи европскиот фудбал!

Пред неколку дена во медиумите како бомба одекна веста дека по 11 години ја напушта...

Во текот на кариерата, Донезете играше за солиден број на клубови, а најголем успех оствари со Сао Паоло во 2005 година кога стана светски шампион, кога го победија Ливерпул со 1;0.

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ПОЗНАТИОТ ФУДБАЛЕР: Продадов златен медал за да купам – кокаин!

Шокантна исповед на поранешниот бразилски фудбалер Флавио Донизете се појави во јавноста,...

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека...