Северина Којиќ деновиве постојано објавува трогателни фотографии, па и овој пат на својот Инстаграм профил, објави емотивна фотографија по концертот во Загреб, на кој била и нејзината мајка. Таа напиша дека нејзината мајка ја научила да биде силна, и дека би умрела за својот син.

Објавил: Катерина Крстиќ | 10 декември, 2019 11:31

“Ме научи дека би умрела за мене, како и јас за својот син”- нова трогателна порака од Северина

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата хрватска пејачка во моментот поминува низ пекол, откако нејзиниот поранешен сопруг, бизнисменот Милан Поповиќ го доби старателството над синот Александар.

Северина објави емотивна порака…

Северина Којиќ деновиве постојано објавува трогателни фотографии, па и овој пат на својот Инстаграм профил, објави емотивна фотографија по концертот во Загреб, на кој била и нејзината мајка. Таа напиша дека нејзината мајка ја научила да биде силна, и дека би умрела за својот син.

„Била 5 месеци во кома по породувањето со мене, но преживеа и веднаш ме научи дека би умрела за мене, како и јас за својот син. Но, исто така, дека би била и посреќна да може да живее со нас. Ти благодарам на се, мамо“, напиша Северина.

Нејзината мајка Ана допатува во Загреб кај Северина веднаш штом се дозна дека го изгубила старателството. Единствено, едната од сестрите на пејачката е во лоши односи со целото семејство.

Инаку Северина во моментот се наоѓа на голема турнеја која ќе ги опфати сите поголеми градови од поранешна Југославија.

Пејачката на концертот во Загреб имаше излив на емоции. Таа не можеше да се воздржи од плачење во моментот кога ја пееше песната „Родено мое“ која е посеветена на синот Александар.

Таа истакна дека најголема утеха и дава нејзината мајката па на концертот и јавно и се заблагодари.  

„Оваа песна не ја пеам само за својот син туку за сите деца на светот и за нивните мајки“-рече Севе по што се расплака.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Колку и да го “убивал” твојот сакан NBA тим потајно ни бил симпатичен на сите. Поентата на овој статус ми е тотално друга. Вчера се запрашав, а верувам и сите вие, зошто треба да се случи некоја голема трагедија за сите да не спои? Зошто треба да се случи нешто вакво за да сфатиме дека денес сме тука, утре веќе не сме? Зошто да се мразиме едни со други? Зошто да не дадеме поддршка и кажеме : БРАВО, ФАЛА, ИЗВИНИ, ТЕ САКАМ на сите оние за кои стварно тоа го мислиме, а не го кажуваме од пуста суета или љубомора?

ПО ТРАГЕДИЈАТА НА КОБИ БРАЈАНТ СИТЕ СЕ ЗАМИСЛИЈА: Панчо од ДНК со емотивен статус – КОЛКУ САМО ЖИВОТ Е ВРЕДЕН?

Панчо од ДНК погоден од страшната вест за смртта на идолот на сите генерации Коби Брајант....

Св. Сава пoчинал вo Трнoвo за врeмe на владеењето на царoт Асeн, на 12 јануари 1236 гoдина. Нeгoвoтo тeлo кралoт Владислав гo прeнeл вo Милeшeвo. Подоцна, Коџа Синан-паша гo зел телото на св. Сава и запалил на Врачар, вo Бeлград, на 27 април 1595 гoдина.

Денеска е Свети Сава- не се носи црвено и не се острат ножеви

Свети Сава, роден како Растко Немањиќ, бил син на гoлeмиoт српски жупан Стефан Немања....

Срцето на Ванеса се распадна кога слушна за несреќата, кога дозна дека нејзиниот сопруг, кој е познат како еден од најголемите играчи во НБА на сите времиња, како и нивните 13-годишна ќерка, Џиана, почина во хеликоптерска несреќа.

Ја изневерил 105 пати и му простила- ова е сопругата на Коби Брајант

На 37- години Ванеса Брајант остана вдовица, а ја загуби и својата 13 годишна ќерка Џиана,...

„Не е шега“, извика Марија, а Поповиќ беше сериозен и рече дека Темелков може да ја подигне пејачката.

ХИТ ФОТО: Ова е македонецот што ја фати Карлеуша за една нога, па ја крена: Има 55 кг и многу ја обожава

Македонецот Александар Темелков, освен добрата изведба ја затресе и сцената „Sвездите...