Станува збор за вечерта кога Северина заедно со Игор отидоа во домот на нејзиниот поранешен сопруг за да го предадат малечкиот Александар. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 2 декември, 2019 22:17

Милан Поповиќ: Сопругот на Северина ми се закануваше и навредуваше и ми се закануваше пред детето!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Педесет и четири годишниот Милан Поповиќ поранешниот сопруг на Северина кој пред неколку дена го доби старателството за нивниот син, изјави дека ќе поднесе пријава против сегашниот сопруг на пејачката Игор Којиќ поради како што вели вербалниот инцидент кој се случи на 28- ми месецов.

Станува збор за вечерта кога Северина заедно со Игор отидоа во домот на нејзиниот поранешен сопруг за да го предадат малечкиот Александар. 

Во четвртокот вечерта, пејачката Северина по одлуката на судот во Загреб му го предаде детето на неговиот татко, бизнисменот Милан Поповиќ.

Поповиќ за медиумите потврдил дека при средбата Игор вербално му се заканувал и го нарекувал со погрдни зборови, па поради тоа бизнисменот ќе покрене пријава.

– Да, вистина е. Имам намера да барам заштита од такво дивјачко однесување, особено што тоа се случува пред детето – рекол Милан за српски Телеграф.

Милан во едно интервју изјави дека неговата поранешна сопруга со која го имаат синот Александар не разговара со него дури ни пред детето, а тоа не е добро бидејќи како што вели родителите треба меѓусебно а комуницираат а тоа е во интерес на нивниот син.

– Во интерес на детето е родителите да комуницираат. Ако ги следите советите на експертите, таа миминална комуникација на разведени родители за време на примопредавање е најголемата среќа за децата. Нормално е да се потрудам да воспоставам макар минимална комуникација со Северина кога сме во ист момент со детето. На Северина е тоа дали ќе прифати или нема да прифати, досега не прифатила и се надевам дека тоа ќе се промени, бидејќи тоа ќе го направи посреќно нашето дете – рекол Милан за Блиц.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

До сега можеби и не сте знаеле, но шеф Марк де Јонг има македонско потекло. Неговото семејство живеело во Скопје но по катастрофалниот земјотрес се преселиле во Брисел, каде Марк живеел до пред неколку години.

Вистинска убавица- ќерката на шеф Марк де Јонг ќе ве остави без зборови!

Миленик на публиката кога станува збор за готвењето, со француски шмек. Сигурно погодувате...

Во медиумите веднаш излезе веста дека пејачот кој беше уапсен во март годинава повеќе не е зад решетки.

Пејачот го смени имиџот до непрепознатливост : Панки со бела коса и бела долга брада

Македонскиот пејач, дел од дуото Куку Леле Сашо Каимовски- Панки деновиве е во фокусот...

Цеца Ражњатовиќ само една од пејачките во Србија не ја поканила на свадбената веселба, а тоа е Гоца Божиновска. Но Гоца изјавила дека она не била, но нејзиниот син Мирко Шијан присуствувал.

ЦЕЦА НАПРАВИ ЕДНА УТКА НА СВДАБАТА: Ја заборави да си ја покани својата колешка! ТАА НЕ СЕ ЛУТИ!

Српската фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ направи свадба на деценијата за својот...

Така извесен Марко решил да ги шармира своите соседи со аргумент дека е многу згоден и дека кога се ќе биде завршено со реновирањето на новиот тоалет можат да дојдат на заедничко туширање.

ХИТ: ЈАС СУМ ВАШИОТ ЗГОДЕН КОМШИЈА: Вака Марко ги извести станарите дека ќе го руши тоалетот!

Со новите и строги правила на куќниот ред, станарите на зградата мораат да имаат до...