Се надевавте дека ќе дојде мир кога ќе дојде и правдата во Македонија. Односно тогаш кога ќе падне Грујо а ќе стане премиер Зајко.Ете го татко ти. лево од Заев, веднаш до Шекеринска.

Објавил: Сара Фемина | 8 септември, 2019 18:14

МИЛЕНКО ДО ЦАНОСКИ: Убаво ви е вака, вашите од СДСМ да ве дупат, пак да си фрлате боја за нив и да си ги гласате

Фото/Текст извор: ©дудинка

Тоа беше време кога си имавте проблеми со неисплаќањето на платите кон професорите. Потоа си имавте проблем со дивоградбата која на крај со динамит ви беше срушена.

Се надевавте дека ќе дојде мир кога ќе дојде и правдата во Македонија. Односно тогаш кога ќе падне Грујо а ќе стане премиер Зајко. Ете го татко ти лево од Заев, веднаш до Шекеринска.

Е, ама мирот никако да дојде. Сите режими, особено последниов ве гледаат како “касица прасица“, како банкомат од каде можат да се влечат пари.

Вашите Дилбере, вашите Сефере дилбере, ве рекетираат оти имаат слики од принудување на секс (анален или орален, се едно) со студентки од вашиот “универзитет“.
За време на “режимот“ на Никола Груевски а по затврањето на телевизијата на тогашниот твој дедо Велија, со месеци ги поеше и гостеваше новинарите рекетари во нокните журки во нокниот клуб во Лумикс.

И, видиш, како новата, онаа ТВОЈА власт која донесе и “правда и мир“, тебе и на твојата фамилија ти се реваншира?!

СО РЕКЕТИРАЊЕ И ШМУКАЊЕ НА 850.000 евра. Ама ни тебе, уште помалку татко ти не ви текнува да одите на демонстрации и да фрлате боја кон Министерството за правда!!!

Убаво ви доаѓа вака, вашите да ве дупат.
Пак да си фрлате боја за нив, пак да си ги гласате. Пак ќе си го јадете.

Миленко Н. за Дудинка

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Колумна

Да биде полошо од тоа, елитната институција што требаше да биде spiritius movens на едно такво разбирање на концептот „правда и мир“ (СЈО), се покажа како легло на криминалот и на корупцијата.

ГЕРОСКИ: Срамниот процес на лустрација, спроведен во владеењето на Груевски мора да се поништи

Сѐ додека не сфатиме дека правото е систем на јасно дефинирани и цврсто кодирани правила...

Зоран Заев не е веќе премиер, и никогаш повеќе нема да биде. Кулата од корупција му се распаѓа. Бидејќи бев дома за празниците имав две средби со некои доскора блиски до Фамилијата кои со душа ми објаснуваа дека не сакале, ама морале да соработуваат и прават работи кои по своја воља не би ги правеле.

ЛАТАС: ДРУЖЕ ЗАЕВ, цела фамилија ве решава со едно пушење џоинт

Кој мисли дека Фамилијата на З.З. ќе пропушти да земе барем 50 од 188 милиони измислена...

Не се лутам никому, но не им заборавам на ороводците на тој пуч. Особено не на нарачателот. Сакам јасно да им порачам дека на никого од тие што мислеле дека ми “давале” слобода, не му должам ништо. Тие што вложија пари, се офајдија Тие што вложија труд заедно со мене, ене ги работат и имаат високи плати, кои лично јас ги “избоксував”. Тие што ме поддржуваа морално и политички, печалеа и ене ги на власт, среќни и задоволни, си ги товарат камилите.

ГЕРОСКИ ДОБИВА СМРТНИ ЗАКАНИ: Сам си ја земам слободата, џабе ми се закануваат со банкини и опасни свиоци

Никогаш не сум бил толку често и толку бедно клеветен и навредуван како овие три години....

Она што е актуелно деновиве не е оставката на Муртинецот туку повторното акуализирање на синонимот сончоглед, облекување на нов дрес и палење на стариот.

ВАСКО БЕЛЕСКИ: ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРЕКИНЕ СО ТРАДИЦИИТЕ, ЈАС ТЕБЕ ТИ МЕНЕ, ЛЕПИ ПЛАКАТ ДОБИЈ РАБОТА

Васко Белески на својата фејсбук страна напиша неколку свои видувања за случувањата...