"1996 Република Македонија и Европската Унија потпишаа рамковна спогодба за соработка на Република Македонија во Европската Унија.

Објавил: Сара Фемина | 14 октомври, 2019 20:20

МИЛЕНКО: „Кога ќе дојдам на власт, ШИЛЕГОВ ПИЈАНДУРАНА ќе го уапсам заради СЕЉАЧИЗАМ„

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

“Београдска Конфекција” пропадната криминална српска фирма на пијандурана му е бележито име во градот?!

Она, кога ќе дојдеш во Скопје подоцна во животот, па си мислиш дека тоа било “старо Скопје”!
Сељак кој кога слегол од автобус станал скопјанец.

Она, кога ќе дојдеш во Скопје подоцна во животот, па си мислиш дека тоа било “старо Скопје”!

“Београдска Конфекција” пропадната криминална српска фирма на пијандурана му е бележито име во градот?!
А, на 26 јули 1963 и 1996 имаше два катастрофални земјотреси!

Оној, во 1996-та е: “1996 Република Македонија и Европската Унија потпишаа рамковна спогодба за соработка на Република Македонија во Европската Унија. Истиот ден во Република Македонија пристигнува и првиот американски амбасадор – Кристофер Хил”.

Кога ќе дојдам на власт, Шилегов ќе го уапсам заради сељачизам.

Фејсбук статус на Миленко Неделковски!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Вчера, Хрватска 1 заразен, Словенија 1 заразен, Црна Гора нула заразени. Ние вчера 37 заразени, денес 23 заразени. Бројките се незгодна ствар, коментира актерот Сашо Тасевски.

Тасевски повторно удри по власта: Вие сте неспособни, немате авторитет ни до Чаир!

Познатиот македонски актер, и поранешен директор на Драмскиот театар Скопје, Сашо...

Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено...

Буревесник: РЕИСОТ РЕЏЕПИ БИЛ ПРИСИЛЕН НА БРАК ГО МЛАДАТА ЕМИНЕ?

Новинарот Зоран Божиновски, новинар и уредник на Буревесник, вчера на својот официјален...

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите Ангеловска и Бектеши, особено од министерката за финансии.

Јаневски: Министерката Ангеловска е арогантна и цинична кој се потсмева на прашања од новинарите!

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски...

Со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски.

Неделковски: Отец Партениј е НЕДОСТОЕН- со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски

Игуменот на Бигорската Обител, отец Партениј е новиот епископ на Македонската Православна...