Може да им се смееме на Дац или Сашо Тасевски, ама во однос на одговорност излегоа мажи, како и Павле.

Објавил: Перо Милчин | 11 октомври, 2019 18:30

МИЛЕНКО: “Само ПЕДЕРОТ ПАВЛЕ излезе поголем маж од сите-Ременски и Вељановски се тегават како црв”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Павле педерот, ваков – таков, излезе поголем маж од сите. Ременски, и Вељановски и сите други се тегават како црви избегнувајќи ја мандатно имунитетската комисија, пишува на социјалните мрежи новинарот Миленко Неделковски.

Павле педерот, ваков – таков, излезе поголем маж од сите. Ременски, и Вељановски и сите други се тегават како црви избегнувајки ја мандатно имунитетската комисија,

Овој, баш маж.
ПС
Може да им се смееме на Дац или Сашо Тасевски, ама во однос на одговорност излегоа мажи, како и Павле.
Ретки примери се тоа во Македонија. Се сеќавам на оној Пешев (не е Хипо) за авио несреќата, и толку.
Хммм, сите се од СДСМ. Се гледа дека Ременска прво била член на ВМРО ДПМНЕ.

Фејсбук статус на Миленко Неделковски.

Откако помина еден час на распит во Кривичниот суд за случајот Рекет, осомничената пратеничка Фросина Ременски за новинарите изјави дека не чувствува вина за проширената истрага, во која таа е осомничена дека со својот авторитет оставила впечаток дека зад проектите на Меѓународен сојуз стои извршната власт.

Откако вчера обвинителството соопшти дека е проширена истрагата на уште четири лица, многумина удрија по нејзината функција велејќи дека редно е да даде оставка, но Ременски вчера пред новинарите изјави дека нема намера да поднесе оставка од функциите се додека не се докаже нејзината вина.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Вчера, Хрватска 1 заразен, Словенија 1 заразен, Црна Гора нула заразени. Ние вчера 37 заразени, денес 23 заразени. Бројките се незгодна ствар, коментира актерот Сашо Тасевски.

Тасевски повторно удри по власта: Вие сте неспособни, немате авторитет ни до Чаир!

Познатиот македонски актер, и поранешен директор на Драмскиот театар Скопје, Сашо...

Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено...

Буревесник: РЕИСОТ РЕЏЕПИ БИЛ ПРИСИЛЕН НА БРАК ГО МЛАДАТА ЕМИНЕ?

Новинарот Зоран Божиновски, новинар и уредник на Буревесник, вчера на својот официјален...

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите Ангеловска и Бектеши, особено од министерката за финансии.

Јаневски: Министерката Ангеловска е арогантна и цинична кој се потсмева на прашања од новинарите!

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски...

Со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски.

Неделковски: Отец Партениј е НЕДОСТОЕН- со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски

Игуменот на Бигорската Обител, отец Партениј е новиот епископ на Македонската Православна...