Тој тврди дека лицето кое пристигна од Шутка не е Јанева и дека се работи за уште една како што вели тој лага на Зоран Заев.

Објавил: admin@magazin | 19 ноември, 2019 20:45

МИЛЕНКО: ТОА НЕ Е КАТИЦА-ЛАЖАТ таа е пренесена е со хеликоптер од Јасен во Грција во куќа на еден наш богаташ-политичар

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Екс обвинителката Катица Јанева оди во куќен притвор. Вака денеска одлучи скопскиот апелационен суд, по жалбата на екс специјалната обвинителка.

Јанева претходно понуди гаранција од три станови но кривичниот суд не ја прифати. Сега Јанева оди во домашен притвор но без гаранцијата. Таа во затворот во Шутка беше од 21 август годинава кога беше уапсена како осомничена во Рекет.

Откако денеска Апелациониот суд донесе одлука Катица Јанева да биде пуштена во домашен притвор, се огласи и Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Русковска во изјава за „А1он“ истакна дека нивниот став бил негативен во врска со излегувањето на Јанева од притворот во Шутка.

Со вакви судии нема место во ЕУ, порачува Русковска, која и го води предметот, и притоа за „А1он“ најавува и финансиска истрага за судиите од Апелациониот суд кои одлучија притворот на Јанева да биде заменет со домашен притвор.

Новинарот Миленко Неделковски го коментираше ослободувањето на Јанева од притвор.

Тој тврди дека лицето кое пристигна од Шутка не е Јанева и дека се работи за уште една како што вели тој лага на Зоран Заев.

ТОА НЕ Е КАТИЦА!
Уште една лага од Заев, изработена со помош на Рената Десковска, Јовески, Рускоска и Рахич.
Толку луѓе влегоа и излегоа од притвор, никој не се криеше како “нинџа желка”.
ТОА НЕ Е КАТИЦА. ЛАЖАТ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.