Има нешто, а што е тоа, тој најдобро си знае, напиша Милошоски

Објавил: admin@magazin | 15 април, 2019 10:41

Милошоски на ФБ: Го знам Стево 19 години, никогаш не бил нервозен и напнат

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Го знам Стево Пендаровски од 2000 година и како портпароли заедно сме биле пред камерите на десетици новинари во кризната 2001, но и на ТВ расправи за политика во изминативе 15 години, напиша пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил, коментирајќи ја дебатата на претседателските кандидати во дебатата „Детектор“ на Сител ТВ.

Фејсбук статус на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

 

Но, никогаш досега не сум го видел Стево така НЕРВОЗЕН и напнат, како на денешната ТВ дебата на Сител (Детектор), напиша Милошоски.

Има нешто, а што е тоа, тој најдобро си знае.

Сега во 23:30 повторно ќе ја гледам РЕПРИЗАТА на Сител! – вака пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски го коментира настапот на кандидатот за претседател поддржан од СДСМ, Стево Пендаровски, на денешната дебата со Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река.

По телевизиската дебата помеѓу претседателските кандидати, поранешната министерка за култура Ганка Цветанова исто така преку својот Фејсбук  профил, го повика Стево Пендаровски да покаже повеќе манири и го прекори за непочитување на Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река.

Почитуван Пендаровски, никој не смета дека на ТВ дебатите треба да ги штедите Вашите противкандидати, но кога спроти Вас седи една дама прфесорка, Гордана Силјановска Давкова и професор интелектуалец, Блерим Река, не би било на одмет да демонстрирате повеќе почит и добри манири на однесување, пишува Цветанова во објавата до Пендаровски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Јас стекнав пријател кај господинот Алексис Ципрас премиерот на Република Грција кој што пријател ќе ми остане сигурно до крајот на животот.

ЗАЕВ: “Јас сум човекот кој ќе остане запаметен дека под негово лидерство е сменето името на нашата земја„

Господинот Мицотакис е искусен политичар и сигурно ѝ мисли добро на својата земја...

Дали некој украл, нека ги дадат прислушкувањата, дали некој дал наредба за противзаконско дејствување, јас ќе ги поздравам прв од ДУИ ако ги даваат овие факти, но такви нема, рече Ахмети.

АХМЕТИ СЕ ИЗНЕРВИРА: “Овие луѓе мислат дека Албанците „ПАСАТ ТРЕВА“ и ќе не казнат поради приватни разговори”

Лидерот на партијата ДУИ, Али Ахмети, на првото собрание на ДУИ што се одржа во Сарај...

-Навистина се непријатни случувањата на кои што сведочевме минатата недела, вели министерката за правда Рената Дескоска.

ДЕСКОСКА: “Настаните кои се случија со РЕКЕТ и СЈО се ШОКАНТНИ”

-Навистина се непријатни случувањата на кои што сведочевме минатата недела. Да не речам...