Таа на фотографијата се прегрнети, а Миха крева три прста, традиционалниот српски поздрав, и под неа напиша емотивни зборови.

Објавил: Весна Петровска | 21 ноември, 2019 12:20

Миха излезе од болница од лекување со српски поздрав: Неговата сопруга објави емотивна фотографија

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Синиша Михајловиќ излезе во болница по втората фаза од лекувањето. Него пред клиниката во Болоња го пречека неговата сопруга Аријана Михајловиќ, која објавила емотивна фотографија на својот профил на Инстаграм.

Таа на фотографијата се прегрнети, а Миха крева три прста, традиционалниот српски поздрав, и под неа напиша емотивни зборови.

-Најубавото што постои е враќањето дома, напишала сопругата.

Токму таа ја поднесе најголемата жртва кога е во прашање лекувањето на Михајловиќ бидејќи се покажа како столб на семејството во критичните моменти кога Миха бил во болница на лекување и била постојано покрај него, но и нивните пет деца кои ги имаат од долгогдишниот брак.

Таа и децата на Миха му приредиле емотивен пречек и минатиот пар, кога се врати од болница по првата фаза од лекувањето и од примањето на хемотерапијата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Во текот на кариерата, Донезете играше за солиден број на клубови, а најголем успех оствари со Сао Паоло во 2005 година кога стана светски шампион, кога го победија Ливерпул со 1;0.

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ПОЗНАТИОТ ФУДБАЛЕР: Продадов златен медал за да купам – кокаин!

Шокантна исповед на поранешниот бразилски фудбалер Флавио Донизете се појави во јавноста,...

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека...

Ако се земе предвид дека Гатузо заработува 125.000 евра месечно и невозможно е да се знае кога ќе заврши сезоната поради коронавирусот, јасно е дека тој се откажал од вистинско богатство.

Гатузо ја расплака Италија- се откажа од богатство за да не им се намали платата на вработените во клубот!

Џенаро Гатузо, тренер на Наполи и легенда на италијанскиот фудбал, ја воодушеви својата...

Администрацијата на Тотенхем, чиј стадион е еден од најмодерните во светот, разговараше со официјалните лица за употребата на стадионот.

ПОТЕГ ЗА ПРИМЕР: Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените работници за борба против Коронавирусот!

Фудбалскиот клуб Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените власти да помогнат...