Сака да си се свиѓа, да си се лаже, да живее во култот што слугите му го градат, дека без него ќе сме биле се уште заробени.

Објавил: Сара Фемина | 14 август, 2019 22:30

Мицковски: Заев е фатен со спуштени гаќи и му остана да вришти и хистерише, да глуми мачо и жртва”

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Новинарот Ивор Мицковски на социјалните мрежи напиша статус прашувајки: „Која беда е да им префрлаш вина на сите други за нешто што веќе си ти, ти што ја имаш моќта и што очигледно си ја злоупотребил, потенцирајќи на премиерот Зоран Заев.

Кутриот нему се му е јасно. Мора да вришти против новинари, криминалци, педери, пошто нешто од тоа што го плаши го осетил во себе.

Сака да си се свиѓа, да си се лаже, да живее во култот што слугите му го градат, дека без него ќе сме биле се уште заробени.

Па има ли позаробени луѓе од тие што на овие логики слугуваат. Си се свиѓа, сака да е нормалниот меѓу ненормалните, маж во свет на педери, среќен во земја на несреќни, богат во земја на сиромашни. Има нешто базично, рудиментално во тоа што не може да го сокрие немирот, да не го издаде криминалот за кој очигледно е свесен дека се случил.

Јебига, фатен со спуштени гаќи му остана да вришти и хистерише, да бара непријатели, да глуми жртва, да биде вулгарен и демек мачо, новиот Заев. Која беда е да им префрлаш вина на сите други за нешто што веќе си ти, ти што ја имаш моќта и што очигледно си ја злоупотребил, напиша Мицкоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Груевски во својата објава негира дека се работело за принцип на оф-шор, туку дека идејата била да се привлечат мултинационалните финасиски компании своите главни седишта да ги префрлат во Македонија, а Скопје да стане финансиски центар како Лондон.

Груевски: Сакавме Македонија да функционира како комбинација на Англија и Луксенбург

Поранешниот премиер Никола Груевски кој моментално се наоѓа во Будимпешта на својот...

Заслепени од сјајот на моќта, глуви од фалбите кои сами за себе ги кажуваат, водени од личните интереси и ситните страсти, не можат да видат дека овде врие.

ДУРЛОВСКИ: Се додека лојаноста кон Македонија ни е на прво место, ќе се избориме за подобар живот!

Прво го игнорираа нашиот глас, потоа не исмеваа, навредуваа, набедуваа, се бореа против...

Јас сум веќе три години под прогон и на маргините на случувањата, искрено би ви дал поддршка како што вие ми дадовте мене на 5-ти октомври 2017 година до денес!

ПАНЧЕВСКИ: Колешки судии, оваа БУДАЛА ЗАЕВ ви ги скрши кичмите и интегритетот за него сте искористени инструменти

ЗОРАН ЗАЕВ и криминалната банда од обвинителство и Антикорупциска ќе ги проверувале...

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет и корумпирањето на носители на државни функции е само ПОСЛЕДНАТА КАПКА ШТО ЈА ПРЕПОЛНИ ЧАШАТА!

ВАНКОВСКА ДО СЈО: ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ, СЕ ЧУСТВУВАМ ГНЕВНА И ПОНИЖЕНА ПОРАДИ СИРОМАШНИТЕ

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет...