ВМРО-ДПМНЕ со предност пред СДСМ

Објавил: admin@magazin | 13 јули, 2018 11:15

Мицкоски: Анкетите покажуваат дека имаме добра предност пред СДСМ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ рече дека според нивните анкети ВМРО-ДПМНЕ има поголема поддрѓка од граѓаните, во споредба со СДСМ.

„Анкетите кои ги имаме, ќе ги објавиме во јули, имаме сериозна предност пред СДСМ“ кусо одговори Мицкоски, одговарајки на прашањето за рејтингот на партиите меѓу гласачите.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.