Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера апелираше поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата од ковид-19, хронично болните да се ослободат од работа.

Објавил: Рејхан Бајрами | 28 октомври, 2020 11:37

Мицкоски: Бремените жени да се ослободат од работа поради загадувањето и пандемијата

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на ковид-19, апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен сектор, напиша на Фејсбук лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на #COVID, апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен сектор. Вчера истото предложив да се случи со хронично болните чие здравје е под ризик.

Бројот на починати и на заразени на дневна основа кажува колку е алармантна состојбата, затоа мора бремените жени да ги заштитиме од овој ризик.
Наместо политиканство на Владата, мешетарење и нарачани теми потребни се одлуки.

Да спасиме живот, напиша Мицкоски!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера апелираше поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата од ковид-19, хронично болните да се ослободат од работа.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Оставката е неминовна. Сите филмови од овој човек се јасни и веќе видени, и последниот оптимист дури и платен заљубеник во ликот и делото на Зоран Заев го губи оптимизмот зaшто со него само ќе губиме, вели Мицкоски!

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Не смееме да молчиме за асимилацијата пред нашите очи. Затоа да не дозволиме Заев да...

Оваа година Град Скопје има предвидено 2 милиона денари за оваа мерка, или вкупно средства за доделување на околу 1660 субвенции, а досега се пристигнати само 470 барања.

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАВРШУВА ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАВРШУВА ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ! Град Скопје ги...

Во овој предмет обвинет е и поранешниот шеф на УБК, Владимир Атанасовски. Никола Груевски не е на листата и за него истрагата е прекината откако побегна во Будимпешта.

ЗАЕВ ЗА 27 АПРИЛ: ВЕЉАНОСКИ, РИСТОВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ НЕ СЕ ОРГАНИЗАТОРИ НА НАСТАНИТЕ ОД 27 АПРИЛ

Никола Груевски бил главниот организатор на 27 април, а не Миле Јанакиески, Спиро Ристовски,...