„Бидете и вие дел од интервјуто и поставете прашање“

Објавил: Данаил Михајловски | 24 септември, 2018 17:45

Мицкоски вечерва гостин во „Топ тема“

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе има интервју во емисијата Топ Тема на Ваша страна во 19.15 – за позиционирањето на партијата за референдумот, за Договорот за името.

Бидете и вие дел од интервјуто и поставете прашање до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Крајниот рок за поставување на прашања на нашиот ФБ профил е до утре до 17.30 часот. Ве очекуваме!, пишува на фан страната на Топ тема.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.