-ВМРО-ДПМНЕ уште вечерва се става на располагање да помогне во надминување на состојбата. Изразуваме надеж дека нема човечки жртви.

Објавил: Мартин Попоски | 9 септември, 2021 3:55

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се става на располагање да помогне за пожарот во Тетово

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Апелираме за итна и брза мобилизација на институциите во справување со катастрофалниот пожар во Тетово, напиша на Фејсбук лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски по големиот пожар во модуларната болница во Тетово.

-ВМРО-ДПМНЕ уште вечерва се става на располагање да помогне во надминување на состојбата. Изразуваме надеж дека нема човечки жртви.

Нашите мисли се со семејствата и луѓето кои вечерва се таму и се соочуваат со оваа тешка катастрофа, напиша Мицкоски.

Најмалку десет лица загинаа во пожарот што ја зафати модуларната ковид болницата во центарот на Тетово.

Филипче ги повика медиумите да не шпекулираат за бројот на жртвите и додаде дека официјалните податоци ќе бидат објавени што е можно поскоро.

За денес во десет часот е закажана итна владина седница.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Македонија, според поранешниот претседател е корумпирана држава. Дополнително, Македонија живее на кредити, а кој живее на кредти, вели Црвенковски – умира на рати!

Црвенковски: Maкедонија е корумпирана држава, живее на кредит, а умира на рати

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски ги искритикува актуелните власти во Македонија,...

Зоране, пријателе, зборуваш од позиција на Премиер во име на сите нас, не понижуваш сите, газиш по нашата историја и коските на нашите предци!

Димитриевски до Заев: Пријателе, не понижуваш сите

Има ли крај на оваа самопонижување, го прашува кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски...

-Знаете зошто Апостол не казнува за одбивање фалц-попис? Затоа што над 200.000 Македонци досега одбиле да се попишат! Ако почнат да пишуваат казни, ќе има евиденција, а вака нема траг.

Апасиев: Над 200.000 Македонци одбиле да се попишат

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, објави дека над 200.000 Македонци одбиле да...