Доколку сакате да го видите Мицкоски во едно поинакво светло, следете го Еден на Еден, во недела, на 19-ти јануари во 18:30 на ТВ „Канал 5“ со Жаре Димитровски.

Објавил: Катерина Крстиќ | 16 јануари, 2020 21:24

Мицкоски во поинакво светло: Видно расположен игра фудбалче, погодува песни и вели„We will rock You“!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе биде гостин во едно од најгледаните македонси тв шоуа,„Еден на еден“.

Надвор од политиката, во опуштена атмосфера, Мицкоски насмеан и расположен пред јавноста открива детали кои до сега никој не ги слушнал.

Мицкоски зборува за приватниот живот и бракот со сопругата Рози, за синовите, за своите политички ривали и соработници. Отворено и одблизу со политичарот, лидерот, професорот, сопругот, родителот, граѓанинот…

Доколку сакате да го видите Мицкоски во едно поинакво светло, следете го Еден на Еден, во недела, на 19-ти јануари во 18:30 на ТВ „Канал 5“ со Жаре Димитровски.

Погледнете колку Мицкоски има познавање од музика , кој ќе победи во фудбалче и открива дека има чувство кој ќе победи на изборите во април. Тој додека погодува песни рече дека на изборите ќе биде „We will rock You“

Мицкоски чита и злобни твитови за себе: Мицкоски под итно да пушти сериозна брада, а не математички пресметана.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Музичката наобразба ја започнува во нижото музичко училиште на 6 годишна возраст, продолжува во Средното музичко училиште, дипломира на Факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот виолина во 2004 година и магистрира во 2011 година на отсекот „Музичка теорија и педагогија“ оддел „Методика на музичка настава“.

Андријана Јаневска ќе ја претставува Македонија во проект за Гинисовата книга на рекорди!

Познатата македонска пејачка Андријана Јаневска ја израдува македонската јавностсо...

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија во неа преку филмската серија „Жикина Династија“ во која ја играше Елса, блиска пријателка на Жика.

ГЛУМЕШЕ ЕЛЗА ВО ЖИКИНА ДИНАСТИЈА, а еве како изгледа по ТРИ ДЕЦЕНИИ(ФОТО)

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија...

Се чини дека Цуца ја најде својата сродна душа и се омажи, а објави фотографија на која позира во прекрасна елегантна венчаница. Сепак, пејачката не напиша ништо покрај фотографијата, додека можноста за коментар беше исклучена, а не наведе ниту кој е авторот на фотографијата.

СЕ ОМАЖИ ЉУБОВНИЦАТА НА ШАБАН: Цуца го заборави кралот на народната музика и облече венчаница!

Пејачката Ивона Неговановиќ Цуца на својот Инстаграм профил објави фотографија на...