Годишнина од кревањето на востанието

Објавил: Калина Мартинска | 19 мај, 2024 17:20

Мицкоски во посета на спомен домот на Разловечкото востание

Фото/Текст извор: © magazin.mk

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на одбележување на годишнината од кревањето на Разловечкото востание.

-“148 години Непокор” Одбележување на годишнината од кревањето на разловечкото востание. Го посетив спомен домот на Разловечкото востание како и Црквата Св. Цар Константин и Царица Елена. Дел од нашата славна историја, објави Мицкоски.

Види и ова:

Мицкоски: По прегласувањето во ИЕ5 очекуваме обезбедување двотретинско мнозинство

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести