Со програма од над 1000 проекти, ќе ја направиме подобро место за живеење за секој еден граѓанин. Ќе овозможиме мирен и спокоен живот, како што и секој заслужува, рече Мицкоски!

Објавил: Стојче Бушин | 3 јули, 2020 6:37

Мицкоски: Време е да се исправиме за да си ја исправиме Македонија

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Обединети, сплотени и сложни во Гостивар порачавме дека обновата доаѓа, затоа што живеат граѓани со големи срца и голема љубов за Македонија, истакна лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Со програма од над 1000 проекти, ќе ја направиме подобро место за живеење за секој еден граѓанин.

Победничката енергијата што ја дава народот се чувствува низ цела Македонија. Народот е подготвен на 15 јули со пенкало во рака да си ја исправи татковината. Доаѓаат убави денови за Македонија.

Ќе овозможиме мирен и спокоен живот, како што и секој заслужува, рече Мицкоски!

Време е да се исправиме за да си ја исправиме Македонија. На тој начин ја трасираме патеката за оние за кои вреди сѐ што правиме во нашите животи, тоа се нашите потомци, нашите деца.

Но, и за оние кои ја градеа и создаваа оваа земја, да им го обелиме образот. Голем дел од нив и животот го положија за нашата Македонија, потенцираше Мицкоски од Тетово!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Избори 2020

Груби вели дека нема да дозволат да се вратат назад, без разлика дали се во позиција или во опозиција, па затоа истакна дека не доаѓа во предвид ДУИ да коалицира со Левица.

Груби: Секојдневно контактираме со СДСМ, не доаѓа во предвид коалиција со Левица!

Во интервју за албански „Шчип“,  организацискиот секретар на ДУИ, открива дека...

ДУИ има многу добра положба за преговарање, се согласувам со ставот дека барањето за прв премиер Албанец, не беше ништо повеќе од преговарачки чин на Али Ахмети- рече Богоевски.

Богоевски: Заев може да собере 61 пратеник и без ДУИ!

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски во вчерашното гостување...

Откако ДИК и Управниот суд ги отфрлија нивните приговори и жалби за изборни прекршувања во 5 и 6 изборна единица, главно за полнење на кутии, тие за понеделник најавуваат протестен марш во Скопје.

Таравари: Ако ДУИ дозволи да отвориме една гласачка кутија во Зајас, ќе им ги дадеме сите пратеници!

Арбен Таравари, генералниот секретар на Алијансата за Албанците, во изјава за ТВ 21,...

Тој претходно истакна дека СДСМ, брзаше дури и во време на пандемија да има избори по секоја цена, а сега Заев замина на одмор велејќи дека има време за формирање Влада, и дека за тоа ќе се разговара после 2-ри август. 

Јакимовски: За да ги исполни сите барања на Заев ќе му остане само министерство за екологија

Во вчерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ поранешниот градоначалник на...