понеделник, 23 септември 2019

MK/ EN/ DEОткако премиерот утринава обвини дека според него случајот Рекет води до Мицкоски, тој денеска направи тотален пресврт.

Објавил: Катерина Крстиќ | 11 септември, 2019 17:05

Мицкоски ги има записниците од „Рекет“во кои се наведени имиња од власта!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

На денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, говореше за синоќешната лидерска средба и за причините поради кои беше постигнат договор.

Мицкоски порача дека ВМРО-ДПМНЕ внимателно ќе го набљудува развојот на настаните.

Откако премиерот утринава обвини дека според него случајот Рекет води до Мицкоски, тој денеска направи тотален пресврт.

Премиерот Зоран Заев денес истакна:

Јас лично мислам дека предметот „Рекет” води кај Мицкоски, но тоа е мое лично мислење, истрагата ќе покаже се“.

На ваквото обвинување Мицкоски одговори:

„Нема да го тужам и нема да се заканувам со тужби поради оваа невистина. Но, ќе го предупредам дека свиркачи во ВМРО-ДПМНЕ ги донесоа исказите кои се дадени кај обвинителката која што го води предметот Рекет. Но, истовремено и нардебите за вештачење, како и резултатите од вештачењето. Тука моето име го нема, но има имиња на луѓе од власта“.

Мицкоски порача дека ВМРО-ДПМНЕ внимателно ќе го набљудува развојот на настаните.

-Нема да правиме воајерски шоуа презентирајќи ги овие документи се додека гледаме дека постои барем минимална објективност во водењето на случајот. Првиот момент кога ќе видиме дека некој сака да го заштити јавниот интерес, ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави сите овие документи на увид на јавноста, порача Мицкоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Висината, сумата на надоместокот не се открива бидејќи е службена тајна и се исплатува врз основа на доверливи договори потпишани со сите чија задача е преслушување на бомбите, односно нелегално снимените телефонски разговори.

КОД открива: Јанева земала плата од 105.000 денари плус таен надоместок, Јовевски 80 илјади денари

Шокантни детали откива емисијата „Код“ за специјалните јавни обвинители, кои добивале...

Во Кавадарци не издржала ниту 2 часа, а во Неготино целосно исчезнала за 24 часа, а за Прилеп до сега нема информација дали револтираните граѓани извршиле герилска акција.

Двојазични табли во Неготино, Кавадарци и Прилеп – ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ НЕ ВАЖИ!

Покрај Неготино, двојазичните табли биле поставени на Фондовите за пензиско и инвалидско...


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial