Дали знае која е сестра на оној адвокатот кој бараше 6 милиони евра?! – Судијката Димишкова! И дали го познава господинот Димишков, го праша Мицкоски Заев.

Објавил: Стојче Бушин | 30 јуни, 2020 18:42

Мицкоски до Заев: Вие сте најдобар пријател со вратарот од 27 април

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Вие сте најдобар пријател со вратарот од 27 април, секогаш се работи за пари. Вие тендери делите ширум Македонија, господине Заев. Тоа се „пусти пари“, му порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на СДСМ Зоран Заев, на дуелот на ТВ 24.

Правосудстовто преставува голем проблем, луѓето се чуствуваат обесправени и тоа мора да се промени и тоа не е поради системот туку поради политичарите, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Зоран Заев!

Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел на телевизија 24, го праша претседателот на СДСМ Зоран Заев дали ја познава судијката Димишкова и нејзиниот брат адвокатот Димишков кој што цела јавност го слушна како бара 6 милиони евра рекет.

Дали знае која е сестра на оној адвокатот кој бараше 6 милиони евра?! – Судијката Димишкова! И дали го познава господинот Димишков, го праша Мицкоски Заев.

На ова претседателот на СДСМ, Зоран Заев одговори дека не ги познава, по што Мицкоски кажа да не излезе дека Заев го познавал и дека и се среќавал со него, вели Мицкоски.

Мицкоски му порача на Зоран Заев дека човек обремен со судски случај за поткуп не може да биде реформатор.

– Имаме една јас и вие господине Заев, а тоа е што вие ве разбирам влеговте во овој процес на судството со едно обвинение коешто во тоа време беше случајот поткуп, а јас влегувам без никакво обвинение. И сега не може човек којшто е обремен со судски случај да биде реформатор, му порача Мицкоски на Заев. Реформатор може да биде човек кој не е обремен со судски случаи, вели Мицкоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Избори 2020

За време на молкот, медиумите продолжуваат да известуваат за изборниот процес, но престануват сите облици на изборно медиумско претставување на учесниците во изборната кампања.

Од вечерва на полноќ почнува изборниот молк, ќе трае до 21 часот на 15 јули

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги известува радиодифузерите...

Вашиот глас ги менува работите. Со негласање им давате право на оние кои ве разочарале да продолжат тоа да го прават. Вашиот глас, пак, ни дава шанса нам, новата генерација политичари, политичари без хипотеки, да ги менуваме работите. Нам ни треба држава и власт која ќе ви служи вам.

Писмо од Мицкоски: Мојот сон е Македонија земја на среќни луѓе, на горда историја и наследство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на последниот ден од изборната кампања напиша...

Очекува гласањето и 15 јули да поминат мирно и достоинствено и оти нашите граѓани ќе покажат високо ниво на политичка свест и култура. Ги повика граѓаните да излезат и да гласаат и да бидат сигурни дека се здравствено заштитени.

Дерковски: Ги повикувам граѓаните да излезат и да гласаат – здравствено ќе бидат заштитени

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Деркоски на два дена пред почетокот...

Таа посочи дека треба да се решат проблемите со специјализантите, додека се во државата, и не заминале надвор да бараат работа.

Силјановска: На почетокот на мандатот ќе ги зголемиме платите за 50% на медицинскиот персонал

Проф. Др. Гордана Силјановска Давкова, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната...