15 јули е денот кога ги повикувам граѓаните масовно да излезат на избори и да ја поддржат победничката коалиција „За обнова на Македонија“.

Објавил: Стојче Бушин | 28 јуни, 2020 15:58

МИЦКОСКИ ОД БИТОЛА: Доаѓа обнова во која ќе има правда и повеќе пари за народот

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Денеска сме овде во Битола, разговаравме и разменивме мислења во врска со актуелната состојба во Битола и Битолско. Битолчани посведочија за сите оние порази и неправди коишто се присутни во целата држава, за сите неисполнети ветувања и очекувања, изјави од Битола, лидерот на ВМРО-ДМПНЕ, Христијан Мицкоски!

15 јули е денот кога ги повикувам граѓаните масовно да излезат на избори и да ја поддржат победничката коалиција „За обнова на Македонија“, изјави Мицкоски!

Во Битола се видов со штедачите од пропаднатата штедилница ТАТ. Тажна судбина на многумина кои загубија се во животот. Во тоа време Радмила Шекеринска беше функционер во СДСМ, а Зоран Заев на почетокот на својата политичка кариера.

15 јули е денот кога ги повикувам граѓаните масовно да излезат на избори и да ја поддржат победничката коалиција „За обнова на Македонија“, изјави Мицкоски!

Денес истите ликови се актуелни во политиката. Тогашниот октопод го надоградија со рекетарски Октопод. Затоа, сето ова може да се прекрати, а одговорот е 15 јули.

Не ветувам работи за кои не сум стопроцентно сигурен дека ќе ги остварам, но тоа што го ветувам, а го има во програмата Проект „Обнова“ бидете сигурни дека ќе го реализираме.

Никогаш повеќе криминал, корупција и држава на колена. Доаѓа обнова во која ќе има правда и повеќе пари за народот, потенцираше Мицкоски од Битола!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Избори 2020

Ахмет пред гостиварци рече дека Албанците заслужуваат премиер на државата, тој посочи дека изминативе години ДУИ, се избори за државни раководни функции, на кои беа назначени многу Албанци и сите тие работеле за доброто и напредокот на државата.

Али Ахмети: Заев нема да биде премиер, претера со своите изјави!

На вчерашниот митинг во Гпстивар, лидерот на ДУИ, Али Ахмети е оптимист кога станува...

Тој рече дека примарна цел и приоритет на следната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ е обезбедување на ефикасни јавни финансии преку зајакнување на капацитетот на даночната администрација, ниски даноци, консолидација на јавниот долг и зголемување на ефикасноста во реализацијата на јавните расходи.

МИЦКОСКИ: Мораме да ги засукаме ракавите и да создадеме иднина каква што посакуваме за себе и нашите најблиски

Во следните четири години ќе се фокусираме на реализација на капитални инвестиции...

Според протоколот за гласање најпрвин полицијата на влезната врата од гласачкото место бара гласачите да стават заштитна маска.

Симулација на безбедно гласање во пресрет на изборите на 15 јули

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска присуствуваше на симулацијата на гласачкиот...

Тачи посочи дека залудна е идејата на ДУИ за премиер Албанец, бидејќи според него на овие избори Али Ахмети се крие зад кандидатот за претседател, Насер Зибери, однсоно сака да се искупи за она што не го сторил претходните години.

Тачи: Без Албанци во Влада, може да има само војна!

Во емисијата „Изборни дебати“ лидерот на ДПА, Мендух Тачи го обвини лидерот на ДУИ...