Затоа, ајде сите заедно, рамо до рамо да се обединиме, да се исправиме и на 15 јули да ја исправиме Македонија.

Објавил: Стојче Бушин | 2 јули, 2020 7:37

Мицкоски од Кичево: Човек којшто има крајна цел вреди да се бори

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Човек којшто има крајна цел вреди да се бори, а нашата крајна цел е нашата Македонија. Колку битката е посложена и потешка, толку нашата крајна цел е повелика, рече вчера од Кичево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Затоа, ајде сите заедно, рамо до рамо да се обединиме, да се исправиме и на 15 јули да ја исправиме Македонија.

Колку битката е посложена и потешка, толку нашата крајна цел е повелика, рече вчера од Кичево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Чекор по чекор го трасиравме нашиот пат и дојдовме до овој 15 јули. Затоа не треба да тагуваме, треба да ги вратиме насмевките на нашите лица затоа што на 15 јули ќе се случи голема победа на коалицијата „За обнова на Македонија“.

А, после победата да ги засукаме ракавите и да си ја обновиме Македонија, порача Мицкоски!

На 15 јули да излеземе масовно и да ја дадеме поддршката за бројот 14, да ја поддржиме коалицијата „За обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.
Македонија мора да оди напред, потенцираше Мицкоски од Кичево!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Избори 2020

Груби вели дека нема да дозволат да се вратат назад, без разлика дали се во позиција или во опозиција, па затоа истакна дека не доаѓа во предвид ДУИ да коалицира со Левица.

Груби: Секојдневно контактираме со СДСМ, не доаѓа во предвид коалиција со Левица!

Во интервју за албански „Шчип“,  организацискиот секретар на ДУИ, открива дека...

ДУИ има многу добра положба за преговарање, се согласувам со ставот дека барањето за прв премиер Албанец, не беше ништо повеќе од преговарачки чин на Али Ахмети- рече Богоевски.

Богоевски: Заев може да собере 61 пратеник и без ДУИ!

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски во вчерашното гостување...

Откако ДИК и Управниот суд ги отфрлија нивните приговори и жалби за изборни прекршувања во 5 и 6 изборна единица, главно за полнење на кутии, тие за понеделник најавуваат протестен марш во Скопје.

Таравари: Ако ДУИ дозволи да отвориме една гласачка кутија во Зајас, ќе им ги дадеме сите пратеници!

Арбен Таравари, генералниот секретар на Алијансата за Албанците, во изјава за ТВ 21,...

Тој претходно истакна дека СДСМ, брзаше дури и во време на пандемија да има избори по секоја цена, а сега Заев замина на одмор велејќи дека има време за формирање Влада, и дека за тоа ќе се разговара после 2-ри август. 

Јакимовски: За да ги исполни сите барања на Заев ќе му остане само министерство за екологија

Во вчерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ поранешниот градоначалник на...