Заедно со сите граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци и сите останати, заедно со Коалицијата за обнова на Македонија тргаме кон победа, заедничката пбеда и триумф на народот, порача Мицкоски од Прилеп.

Објавил: Катерина Крстиќ | 23 октомври, 2019 18:36

Мицкоски од Прилеп: ВМРО ја запали машината и ќе ја донесе победата

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

ВМРО ја запали машината. И ВМРО ќе ја донесе победата. Тоа е локомотивата која на брзите шини ќе ги донесе промените, рече Мицкоски во своето обраќање во Прилеп.

ВМРО ја запали машината. И ВМРО ќе ја донесе победата. Тоа е локомотивата која на брзите шини ќе ги донесе промените, рече Мицкоски во своето обраќање во Прилеп.

-Ќе покажеме како одговорно се владее, и како се дава шанса на успехот. Кога сите не отпишаа, ние покажавме пркост, Кога не птоценуваа, ние работевме. Сега се исправаме и тргаме во последниот поход, каде целта е Македонија и ќе победиме. ВМРО е народот, а народот е Македонија, истакна Мицкоски.

Заедно со сите граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци и сите останати, заедно со Коалицијата за обнова на Македонија тргаме кон победа, заедничката пбеда и триумф на народот, порача Мицкоски од Прилеп.

-Јас, Христијан Мицкоски не влегов во политиката за корист, туку за кауза и идеал. Мојата цел е успехот, а каузата она што сите нас силно не врзува- Македонија. Вие сте нашата сила, а силата ја прават сплотените луѓе. Ние денес се сплотуваме за нашата земја, за нашата иднина, за нашиот заеднички успех, потенцираше Мицкоски.

Тој додаде дека ќе победиме заедно, со срце кои чукаат како едно. Да покажеме дека можеме и дека ќе успееме, а Македонија секогаш ја крепеле храбрите и одлучните. Кажете по улиците и маалата дека Обновата доаѓа, дека часот чукна и народот не може да се прешкрта. На 12 април доаѓа одговорот на народот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Лавина реакции во јавноста и молк од претседателот на Собранието Талат Џафери предизвика објавената аудиоснимка на која се слуша како тој им вика употребувајќи вулгарни зборови на собраниски службеници по завршување на пленарна седница

Се бара оставка на Џафери: Недостоен е да го води Собранието!

Фрапирани сме од примитивизмот на Талат Џафери, кој ја извршува должноста претседател...

Кусата телефонска анкета, како што напоменува ИПИС, е спроведена во периодот помеѓу 4 и 6 мај на примерок од 1111 полнолетни испитаници на ниво на цела држава. ИПИС напоменува дека сите истражувања на Институтот се подложни на статистичка грешка која изнесува +/- 3 проценти, поради што сите

ИПИС: 39,1 отсто од анкетираните за предвремени избори, 32,5 отсто против, 28,4 отсто „не знааат“

Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) денеска излезе со анкета за ставовите...

Според Ковачевски, ова што го прави Мицкоски е „најнеодговорното нешто што може некој да го направи“.

Ковачевски ги плаши граѓаните дека оваа година ќе биде најтешка по Втората светска војна

Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, во гостување на ТВ21 рече дека наредната...