Мицкоски: По прегласувањето во ИЕ5 очекуваме обезбедување двотретинско мнозинство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по прегласувањето во изборната единици 5 очекува обезбедување двотретинско мнозинство од 62 пратеника во Парламентот. Како што изјави денеска во своето обраќање во делчевското село Разловци, каде присуствуваше на одбележување на годишнината од Разловечкото востание, ова е историска можност за државата. -Фокусирајќи се на народот, имаме навистина би рекол една … Продолжи со читање Мицкоски: По прегласувањето во ИЕ5 очекуваме обезбедување двотретинско мнозинство