Протестот следуваше откако Регулаторна ги одби барањата на најголемата опозициска партија. Нејзиниот претседател протестите ги оцени како пристисоци за кои ги информирал и европските институции.

Објавил: Стојче Бушин | 18 септември, 2020 3:20

Мицкоски: Ќе бидеме на улица се додека не се врати достоинството на народот

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Поскапувањето на струјата ќе ги осиромаши граѓаните. Регулаторна комисија не е никакво експертско тело туку продолжена рака на Зоран Заев, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски!

Третиот протест на ВМРО-ДПМНЕ за цената на струјата синоќа беше со автомобили.

Тие тргнаа од паркингот на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје, по булеварот „Партизански одреди“ и дојдоа пред Регулаторната комисија за енергетика

Премногу долго Заев и власта го лажат и крадат овој народ, го осиромашија до коска, додека нивните бизниси цветаат, а личните богатства растат. Стоп за мафијата, рече Мицкоски!

Синоќешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје беше со автомобили!

Ќе побараме надзорна расправа во Собранието за поскапувањето на струјата и оставка од Регулаторната комисија.

На улица се додека не се врати достоинството на народот. Гласот на народот ќе биде слушнат.

Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, на вратата на Регулаторна залепи хартија на која пишуваше „Оставка“.

Протестот следуваше откако Регулаторна ги одби барањата на најголемата опозициска партија. Нејзиниот претседател протестите ги оцени како пристисоци за кои ги информирал и европските институции.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Другите закони се усогласувања со законот за прекршоци, каде се намалуваат глобите што е пак интерес на граѓаните.

СДСМ: На 32. седница на Собранието без ВМРО-ДПМНЕ донесовме важни закони

На 32. седница на Собранието парламентарното мнозинстви усвои важни закони за граѓаните...

Веста за моментално лошата состојба на Кајмакоски ни ја потврди и Васко Белески, човекот кој најголемиот дел од времето на X Faktor го помина токму со Даниел на поготовките во Белград.

Кајмакоски во лоша состојба: Итно пренесен во болница по сомнежот дека неговата екс сопруга му дала кафе од кое му се слошило

Пејачот Даниел Кајмакоски вчера бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. На...

Додаде дека е важно што со тоа ништо не се крие од граѓаните и тие ќе знаат кој функционер на каков работен ручек бил, за каква цел се потрошени парите, а ограничувањата важат за сите функционери почнувајќи од премиерот.

Николовски: 1.500 денари ќе смее да потроши министер за работен ручек

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот,...