Владимир Димевски се приклучи кон МНС како член на одборот за реализација и ќе ја преземе улогата на координатор за активностите на МНС за Белгија.

Објавил: Македонка Димкин | 30 мај, 2019 11:43

Младиот Владимир Димевски се приклучи кон МНС и порачува борбата за Македонија продолжува!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Македонскиот Национален Совет кој беше формиран неодамна, повторно со соопштение до меиумите. Овој пат тие јавуваат за нов член на советот кој ќе ја преземе улогата на координатор за активностите на МНС за Белгија. Во продолжение и соопштението:

Почитувани, ни причинува посебно задоволство да ве информираме дека Македонскиот Национален Совет ги проширува своите активности и во престолнината на Европската Унија одностно во Белгија.

Владимир Димевски се приклучи кон МНС како член на одборот за реализација и ќе ја преземе улогата на координатор за активностите на МНС за Белгија. Владимир Димевски роден во Скопје и има 29 години. Тој на 10 годишна возраст се преселува во Белгија со неговите родители и неговиот постар брат.

Се школувал во Белгија каде дипломирал за специјален медицински неговател.Неговата струка му причинува огромна чест и со задоволство ја извршува задачата да им помага на најранливата категорија на луѓе, луѓе кои боледуваат од тешка деменција.
Во кратка иднина има желба да ги продолжи студиите за медицинско лице и да го надогради неговото знаење и да ја зацврсти уште повеќе желбата за хуманост. Фото Владимир

Се школувал во Белгија каде дипломирал за специјален медицински неговател. Неговата струка му причинува огромна чест и со задоволство ја извршува задачата да им помага на најранливата категорија на луѓе, луѓе кои боледуваат од тешка деменција.
Во кратка иднина има желба да ги продолжи студиите за медицинско лице и да го надогради неговото знаење и да ја зацврсти уште повеќе желбата за хуманост.

Покрај фудбалот, и политиката му е хоби уште од рани години, а посебно се интересира за политичките случувања во Македонија.
Во слободното време активно трењира и се бави со спорт и фитнес.

Неговииот слоган е желбата за борба, еве што порачува Владимир:
<<Секогаш сум целосно подготвен да се ставам во функција во одбрана на националените интереси на нашата татковина, Република Македонија. Денешната борба за македонската кауза ја гледам во нејзиниот развој, подигање на квалитетот на животот во Македонија притоа без да и се загрозат нејзините стратешки цели. Затоа со голема доза на ентузијазам и се приклучувам на организацијата Македонски Национален Совет (МНС) сметајќи дека организацијата има капацитет да и биде симбол на македонски непокор.>>

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Опозицискиот лидер вели дека и покрај притисоците, неговата партија нема да дозволи промена на Уставот за во него да бидат внесени етничките Бугари.

Мицкоски: Ако некој од ВМРО-ДПМНЕ гласа за уставните измени ќе се повлечам од политиката

Ќе ја напуштам политиката ако било кој од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ гласа за промена...

Граѓаните реагираат дека секое пазарување се соочуваат со ново ценовно изненадување. Тоа го покажа и статистиката инфлацијата скокна за 16 отсто на годишно ниво

Македoнскиот леб е меѓу најскапите во регионот, цените и понатаму растат

Цената на лебот продолжува да расте. Одредени видови на леб деновиве се со повисоки...