22-годишно момче од Македонија се удави во Црна Гора!

Објавил: Мате Парлоф | 19 јуни, 2022 11:24

Младо момче од Македонија се удави во Црна Гора

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

На телото на момчето немало траги на насилство!

Младо момче од Северна Македонија вчера попладне околу 18 часот се удавило на плажата „Утјеха“ во Црна Гора, јавува црногорскиот портал „приморски.ме“.

Порталот пишува дека станува збор за 22-годишно момче кое вчера пристигнало во заливот помеѓу Бар и Улцињ каде требало да работи.

На телото на момчето немало траги на насилство, а причината за смртта ќе се утврдува дополнително. Обвинител, јавува порталот, наредил и обдукција.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Неговата бремена мајка го забележала падот на детето и веднаш влегла во надојдената вода. По 50тина метри, носена од брзата вода неколку мештани успеале да ја извлечат на брегот од реката, но за жал не и детето.

НАЈНОВА ВЕСТ: 6 годишно дете се удави во реката Пена

Денеска во 14:00 часот преку Е-112 добиена е информација за дете на возраст од 6 години во...

ТВ Шења објави дека загинатиот е близок роднина на Камер Идризи кој лани исто за време на рамазанските пости беше жртва на оружен напад во Чаир.

Еден загинат во вооружен напад во чајџилница во Чаир

Во престрелка во Чаир доцна синоќа, еден е загинат, а уште двајца се ранети. Станува...

Човечка грешка е водечка и главна причина за трагедијата на автопатот „Струма“, изјави на денешен брифинг заменик главниот обвинител и директор на Националната истражна служба Борислав Сарафов.

Човечка грешка главна причина за автобуската несреќа, жртвите се задушиле во пожарот

Во Софија вчера беа соопштени наоди од тековната истрага за автобуската несреќа која...