ЗАСЕГА НЕМА ОДГОВОР КОИ СЕ ПРИЧИНИТЕ ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ЧЛЕНСТВОТО НА НАШАТА ТЕЛЕВИЗИЈА, КОЈ ОД ЧЛЕНОВИТЕ ОДНОСНО ОСТАНАТИТЕ ДИРЕКТОРИ Е ИНИЦИЈАТОР ЗА ВАКВАТА ОДЛУКА, И ЗОШТО АЛФА НЕ Е ИЗВЕСТЕНА ЗА ДА ИМА МОЖНОСТ ДА РЕАГИРА.

Објавил: Рејхан Бајрами | 21 јануари, 2021 20:36

ММА ГО ЗАМРЗНА ЧЛЕНСТВОТО НА ТЕЛЕВИЗИЈА АЛФА ВО АСОЦИЈАЦИЈАТА

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

МАКЕДОНСКАТА МЕДИУМСКА АСОЦИЈАЦИЈА ГО ЗАМРЗНА ЧЛЕНСТВОТО НА ТЕЛЕВИЗИЈА АЛФА.

СПОРЕД ИНФОРМАЦИИТЕ НА АЛФА ВАКА ОДЛУЧИЛЕ НА ДЕНЕШНИОТ СОСТАНОК ОСТАНАТИТЕ НАЦИОНАЛНИ ТЕЛЕВИЗИИ ЧЛЕНКИ, НА КОЈ ДИРЕКТОРОТ НА АЛФА НЕ БЕШЕ ПРИСУТЕН.

ЗОШТО ЗАМРЗНУВАЊЕТО Е СТАВЕНО НА ДНЕВЕН РЕД НА СОСТАНОКОТ, ОФИЦИЈАЛНО ОБРАЗЛОЖЕНИЕ НЕМА.

ТЕЛЕВИЗИЈАТА ПОБАРА ИЗЈАВА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ММА, ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА АТАНАС КИРОВСКИ. НИ ОДГОВОРИ ДЕКА ДОДЕКА НЕ БИДЕ ГОТОВ ЗАПИСНИКОТ ОД СОСТАНОКОТ ОБРАЗЛОЖЕНИЈА НЕМА ДА ДАВА.

ЗАСЕГА НЕМА ОДГОВОР КОИ СЕ ПРИЧИНИТЕ ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ЧЛЕНСТВОТО НА ТЕЛЕВИЗИЈАТА, КОЈ ОД ЧЛЕНОВИТЕ ОДНОСНО ОСТАНАТИТЕ ДИРЕКТОРИ Е ИНИЦИЈАТОР ЗА ВАКВАТА ОДЛУКА, И ЗОШТО АЛФА НЕ Е ИЗВЕСТЕНА ЗА ДА ИМА МОЖНОСТ ДА РЕАГИРА.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Друштвото во Стајковци било многу поголемо од приведените, но многумина успеале да избегаат во моментот кога полицијата влегла во објектот.

Приведени Миленко, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци

Полицијата синоќа привела дваесетмина луѓе кои во кафеана во скопско Стајковци не...

Тој рече дека само со владеење на правото може да се спроведат реформите и во другите области, со цел рамноправност со развиените земји.

Премиерот Заев за случајот Таргет-Тврдина: Испратена е пораката дека системот функционира

„Треба да знаат граѓаните дека сме на добар пат во јакнењето на правниот систем“,...