Шпанецот Карлос Алкараз му честиташе на Новак Ѓоковиќ по освојувањето на четвртиот УС Опен и 24 Грен слем трофеј во кариерата.

Објавил: Македонка Димкин | 12 септември, 2023 22:58

МНОГУ ГИ БОЛИ УСПЕХОТ НА СРПСКИОТ ТЕНИСЕР Срамниот молк на Надал и Федерер за Новак, Алкараз им држи лекција

Фото/Текст извор: ©Магазин

Да потсетиме, споменатиот двоец Надал – Федерер од срце му честиташе на Алкараз за освојувањето на Вимблдон, а сите се сеќаваат дека Швајцарецот му честиташе на Рафа на Австралија Опен во минатата година, кога Шпанецот ја освои тогаш рекордната 21 Гренд слем титула. И сега…Србинот има 24. Не само што и двајцата се љубоморни на успехот на Ноле, туку не им е гајле кој од нив двајцата ќе биде подобар, се додека Новак не е подобар од двајцата, туку. .. тој е подобар од нив !

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Нема мртви и повредени на сплавот „Картел“, кој почна да тоне нешто по полноќ кога на него се наоѓаа стотина млади луѓе, изјави началникот на Секторот за вонредни состојби во Србија, Лука Чаушиќ.

Потона сплав во Белград на него немало Македонци!

Потона сплавот „Картел“ на кејот Сава во Белград, додека на него се забавувале стотина...

Доктор Бранимир Несторовиќ, кој беше носител на листата „Д-р Бранимир Несторовиќ – Ние, гласот на народот“, очигледно ќе биде тој што ќе одлучи кој ќе коалицира во Белград.

Бранимир Несторовиќ, најголемото изненадување на изборите во Србија

Доктор Бранимир Несторовиќ, кој беше носител на листата „Д-р Бранимир Несторовиќ –...