Во 2006 година беше избрана за една од 100-те најсекси жени во светот од страна на ФХМ Данска при што ја освои титулата "Мис на интернет" од Кларенс, како и "најубавите нозе на Данска" од списанието "Q" и " Година "од Екстра Бледет. 

Објавил: Македонка Димкин | 20 јануари, 2019 0:06

Моделот Клаудија Романи со фудбалска судиска лиценца!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Клаудија Романи од Италија е познат Модел. Таа се појави повеќе пати на насловната страна како што е GQ  и Максим и во 2006 година на FHM Данска беше избрана за една од 100 најсекси жени во светот. Од 2010 па се до денес живее во Мајами на Флорида.

Таа се преселила во Данска во доцните тинејџерски години за потоа да оди и да  студира во Англија.

Романи  е избрана во списанија како што се FHM за (Данска, Турција и Словенија), потоа GQ, па  Максим (Италија и Грција), Космополитен (Велика Британија), Море  и Плејбој Италија. Има работено и како модерен консултант за списанието “Мајами живот”  и е прикажана во многу ницни прилози.

Клаудиа Романи, екстра сеџи девојка, топ модел и најново фудбалски судија во Италија!

Романи се појави на реклами за Samsung, Toyota и Ford. Додека пак на латинскиот пазар учествуваше во емисии како што се Ноче де Перс и Деспиерта Америка . Таа е фицијален модел на телевизиското шоу Еста Ноче Ту ноќ на Мега ТВ. 

Во 2006 година беше избрана за една од 100-те најсекси жени во светот од страна на ФХМ Данска при што ја освои титулата “Мис на интернет” од Кларенс, како и “најубавите нозе на Данска” од списанието “Q” и ” Година “од Екстра Бледет. 

Во февруари 2013 година Клаудиија Романи беше изгласана меѓу “Најубавите во 2012” пред Софија Вергара, Алиса Милер и Меган Фокс [16].

Во 2013 година пак  беше,  именувана за една од “10 најубави италијански жени” од The ​​Richest.org

Титулата за најдобро тело за бикини на веб-страницата VH1 во категоријата супермодели ја освои во 2012 , победувајќи ги Адриана Лима и Наоми Кембел. Потоа победи во вториот круг со Селена Гомез и во третиот круг против со Дрита Д’Аванцо.

Успеа да дојде и во финалето со Бијонсе на финалето на VH1 Бикини; Кде што  Бијонсе освои 52,88% додека пак Клаудија 47,12%   Клаудија го освои и турнирот за топлина на магазинот Mentality Magazine 2014, победувајќи 64 од најубавите жени во светот. 

 Во 2015 година Клаудиа на изненадување на сите положи за фудбалски судија со линцена за класата А. Дали ова секс бомба ке ја видим наскоро како судијиа на некој голем фудбалски меч останува да видиме.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Топ Модел