Се работи за капут кој неодоливо потсетува на моделот што пред некое време го носеше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

Објавил: Сара Фемина | 18 октомври, 2019 21:07

МОДЕН ПОГОДОК: Нашата прва дама во фустан за кој уште долго време ќе се зборува(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Првата дама на Република Македонија Елизабета Пендаровска, со својот елегантен стил во последниот период имаме прилика често да ја гледаме во јавноста.

И откако ја воодушеви јавноста на отворањето на канцеларијата Младихаб во центарот на Скопје со своето елегантно издание, таа и при првата заедничка официјална посета со својот сопруг, претседателот Стево Пендаровски, во Австрија, беше посебно дотерана, објави Гламур.мк.

Се работи за капут кој неодоливо потсетува на моделот што пред некое време го носеше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

Се работи за капут кој неодоливо потсетува на моделот што пред некое време го носеше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

Деновиве дизајнерката Тања Кокев објави неколку фотографии на кон се гледа и преубавиот фустан што Бети го носеше во ова издание.

Имено, таа за оваа пригода избра фустан со потписот на една од нашите најпознати дизајнерки, Тања Кокев. Фустанот е во идентична нијанса како и капутот, со долги ракави и должина нешто под колената, а Елизабета одлично го комбинираше со високи потпетици во беж нијанса.

Елизабета и претседателот Стево се во брак 20 години и заедно имаат едно дете – синот Огнен. Во своите заеднички интервјуа секогаш изјавуваат дека семејството им е најважно.

„Кај мене девизата е дека кога си решил да бидеш во фамилија со некого, претходно можеш да правиш што сакаш, ама ова е сериозна одлука со кого сакаш да го поминеш остатокот од животот. Кај мене навистина важи паролата – Еден живот, една жена, една љубов“ – изјави Пендаровски во неодамнешно интервју.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Соработникот на Меланија Трамп откри љубопитни и многу лични детали за првата дама на САД. Мордечај Елвау работи со убавата Словенка веќе 13 години.

„Железна дама“ само пред камери – тој ги раскажа сите ИНТИМНИ работи за првата ДАМА на Америка

Првата дама на Америка секогаш е интересна за светската јавност. Таа каде и да се појави...

Сопругата на македонскиот премиер Зоран Заев, на приемот кај премиерот Борис Џонсон изгледаше одлично, а со нејзиниот гламурозен стил ги воодушеви присутните.

Зорица Заева го сруши модниот стил на Меланија Трамп: Сопругата на премиерот блесна во ЛОНДОН(фото)

Премиерот Зоран Заев и неговата убава сопруга Зорица Заева, пред два дена присуствуваа...

Гостите на свадбата ги забавувале Хари Мата Хари, Милица Павловиќ, Александра Пријовиќ и Аца Пејовиќ.

Гламурозна венчаница од 7.000 евра: Снаата од Мило Ѓукановиќ блескаше на свадбата-ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА!

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ и неговата сопруга Лидија го оженија вчера...