Станува збор за модел потпишан од познатиот британски дизајнер Стела Мекартни, а Кејт прв пат се виде во него во 2011 година, потоа три години подоцна, а потоа и во 2016 година.

Објавил: admin@magazin | 13 јуни, 2020 20:56

МОДЕН ТРЕНД: Синиот „обичен“ фустан на Кејт Миделтон што не престанува да го носи (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Кралската сина боја и прилега совршено и таа тоа го покажа неколку пати досега. Она што сè уште изгледа одлично на неа и што успеа да го донесе феноменално, се фустаните со класичен крој, обични на прв поглед.

Класиците никогаш не излегуваат од мода, иако постојат бројни тековни трендови кои не подразбираат на оваа форма на модел.

Најдобар доказ за актуелноста на класиците во овој случај, е можеби ова издание на Војвотката од Кембриџ или секако еден од нејзините омилени фустани.

Кралската сина боја и прилега совршено и таа тоа го покажа неколку пати досега. Она што сè уште изгледа одлично на неа и што успеа да го донесе феноменално, се фустаните со класичен крој, обични на прв поглед.

Станува збор за модел потпишан од познатиот британски дизајнер Стела Мекартни, а Кејт прв пат се виде во него во 2011 година, потоа три години подоцна, а потоа и во 2016 година.
Додека последен пат (досега) Кејт го облече овој фустан вчера беше за време на една од нејзините редовни состаноци за домашно зумирање.

Статусот на Кејт како неофицијална девојка на Вилијам привлече големо внимание од страна на медиумите во Британија и надвор и таа често беше фотографирана за време на нејзините денски прошетки.

На 17 октомври 2005 година, таа со нејзиниот адвокат се пожалиле за вознемирување од страна на медиумите тврдејќи дека таа нема ништо значајно направено за да го одобри големиот публицитет. Во февруари 2006 година, било објавено дека кралското семејство ќе ѝ одобри на Катерина 24 часовно обезбедување. Ова ги разгорело понатамошните шпекулирања дека таа и Вилијам наскоро ќе се венчаат, инаку таа не би имала право на оваа услуга.

Бидејќи претстоечката веридба не се случила на Катерина не ѝ бил доделен надоместок за финансирање на обезбедувањето. Вниманието на медиумите се зголемило за 25-тиот роденденот на Кејт во јануари 2007 година, поради предупредувањата на Чарлс и на Вилијам и на адвокатите на Кејт кои се заканувале со правна постапка.

Некои весници во Британија одлучиле да се воздржат од објавување нејзини фотографии. Катерина присуствувала на најмалку еден настан како официјален гостин на кралското семејство,по повод завршувањето на воената академија Станхрст на Вилијам на 15 декември 2006 година. Во декември 2007 година, беше објавено дека Катерина заедно со Вилијам се преселиле во Кларенс Хаус, резиденцијата на Принцот од Велс во Лондон. Подоцна Кларенс Хаус ова го негираше.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Женска

Првата дама на Америка имаше посебен стајлинг за овој посебен повод. Со црно елегантно сако на Долче и Габана, го коминираше здолништето со црна боја од истиот познат бренд.

ТАА ЕДНОСТАВНО НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Моќно издание на Меланија Трамп од кој ќе ви застане здивот(ФОТО)

Првата дама на Америка веќе некое време ја има титулата кралица на елеганцијата. Меланија...

Првата дама на САД, ги засени присутните со елегантен црн фустан кој ги означи и истакна нејзините совршени облини.

Ова е 74 годишната мајка на Меланија Трамп: Од елеганциите на двете дами ќе ви застане здивот(фото)

Сопругата на актуелниот американски претседател, Меланија Трамп блескаше на божиќната...

Меган Маркл е единствената претставничка на кралското семејство која годинава е во Топ 10 највлијателни стилски икони, додека Кејт Мидлтон е рангирана на 11. позиција.

МОЌНА ЖЕНА: Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та

Што и да облече војвотката од Сасекс, Меган Маркл, инстантно се распродава! Ова е еден...

Црната ташничка има подеднакво висок статус на моден класик, како и малиот црн фустан, а може да се носи секогаш, без оглед на моменталните трендови.

Класик кој го носиме со години – ЦРНА ТАШНИЧКА!

Дури и наједноставниот outfit може да се подигне на level up со добри аксесоари, од кои ташните...