Само во чорапи и иако надвор вее одлучил дека своето братче треба да го однесе до соседот бидејќи кај нив снемало струја.

Објавил: Валерија Петрова | 9 декември, 2019 11:45

МОМЧЕ (5) БОСО НОСЕЛО БЕБЕ ПОЛОВИНА КИЛОМЕТАР НА -30 СТЕПЕНИ: Кога ги виделе соседите, веднаш повикале полиција!

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Момче (5) кое останало само дома во завеаното село на Алјаска, носел бебе (1) половина километар на температура од минус триесет.

Само во чорапи и иако надвор вее одлучил дека своето братче треба да го однесе до соседот бидејќи кај нив снемало струја.

Полицијата на Алјаска навела дека детето и бебето од година дена во вторникот останале сами во куќата. Постарото дете се уплашило кога ненајдено им се исклучила струјата, а бидејќи во куќата немало никој од родителите, одлучил со беебто да се упати кај комшијата.

Винтај е село како и секое кое е во внатрешноста на Алјаска, бележат екстремни разлики во температурата во текот на годината, а зимската тепература паѓа и до 4о степени под нулата.

Двете деца на крајот стигнале кај соседот кој веднаш повикал полиција, Брза помош која констатирала дека и двете деца се подмрзнати.

Сами децата ги оставила извесна Џули Питер (37) која потоа е уапсена, но не е прецизирно дали таа им е мајка.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Свет

Како што пренесуваат белградските медиуми, М.В. (41) е убиен околу 19 часот во пукање кое се случило на Бежаниска коса во Белград. До инцидентот дошло во близина на ОУ „Борислав Пекиќ“.

УБИСТВО КАКО НА ФИЛМ ВО БЕЛГРАД – убиен маж пред жената и децата

Уште една ужасна приказна ни доаѓа од Белград, постојано во Србија се случуваат инциденти,...

20-годишната  Моника К. од околината на Ниш, девојчето кое во заробеништво 10 дена ја чуваше Нинослав Јовановиќ познат како Малчански бербер, пуштена е денеска од Детската клиника во нишкиот Клинички Центар на домашно лекување.

„Мојата ќерка е лавица“ – Моника која беше киднапирана од Малчанскиот бербер

 Сведоштвото на мајката на девојчето кое беше киднапирано од Нинослав Јованвиќ за...

Службата за вонредни ситуации на сојузната држава Викторија објави на Фејсбук неколку фотографии на кои може да се забележат штетите од невремето, вклучувајќи и една дупка од четири метри која се отворила покрај патот.

ОВА ВИДЕО ГО ОТСЛИКУВА УЖАСОТ ВО АВСТРАЛИЈА: Еве како изгледа целата таа област

Пожарникарите деноноќно се борат да ги изгаснат 150-те пожари во државата Нови Велс...