Надлежните треба да воведат поголеми санкции врз ваквите монструми, денеска кученце, утре којзнае што.

Објавил: Валерија Петрова | 21 јули, 2019 10:22

Монструозно злосторство во Македонија: Кај ќе му оди душата на овој човек

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Вознемирувачка фотографија кружи на социјалните мрежи од гевгелиското село Стојаково.

На фотографијата се гледа како некој монструм запалил куенце со бензин.

Куче полиено со бензин и запалено, оваа фотографија ја згрози цела Македонија

Се прашуваме како може еден човек да направи вакво монструозно злосторство, што тоа му направило да се однесува волку ѕверски кон ова мало кученце.

Надлежните треба да воведат поголеми санкции врз ваквите монструми, денеска кученце, утре којзнае што.

Никој не заслужува да трпи волку маки како ова мало животинче, ако не можете да чувате подобро не зимајте.

Вознемирувачки фотографии од запаленото животно денеска се шират на социјалните мрежи. Во коментарите, активистите за заштита на животните прашуваат до кога ќе се дозволи вакво изживување врз животните и нема да се казнуваат сторителите.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Во незгодата со повреди се здобила И.Б. која била пренесена во Општата болница Велес, за укажување на лекарска помош.

Воз се заби во автомобил- жена со повреди итно пренесена во болница

Вистинска драма се случувала вчера попладне околу 18:10 часот на железничка пруга Велес-Кочани,...

Скопската полиција ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца од 16 години, еден 15 и еден 12 години), поради сомнение за сторено кривично дело „насилство“, а во врска со нападот со нож во скопската населба Бутел.

СТРАШНО: Напаѓачот кој прободе дете со нож во Бутел има само 12 години

Откриени се нови детали за прободувањето на малолетното момче во скопската населба...

Пожарникарите  целосно го изгаснаа пожарот што попладнево избувна во стан во населбата Карпош. Интервенцијата на 15 пожарникари кои на терен беа со 5 возила, траеше околу половина час. Во пожарот повредени лица нема, а причинета е материјална

Пет пожарни интервенира на Рузвелтова: Изгоре стан во Скопје

Гореше стан на улицата Рузвелтова во Скопје. Пожарникарите  целосно го изгаснаа пожарот...

Непозанти млади лица синоќа во Бутел со нож нападнале две малолетни деца, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден нож во грбот, а на другото дете на слична возраст му е скината јакна од ножот во обид да биде прободено, соопшти денес МВР.

ЗА МАЛКУ ФАТАЛНА ПРОШЕТКАТА НИЗ МААЛО: МВР се огласи за ранувањето на малолетникот во Бутел

Министерството за внатрешни работи денеска се огласи за вчерашниот инцидент во скопски...