20-годишната  Моника К. од околината на Ниш, девојчето кое во заробеништво 10 дена ја чуваше Нинослав Јовановиќ познат како Малчански бербер, пуштена е денеска од Детската клиника во нишкиот Клинички Центар на домашно лекување.

Објавил: Весна Петровска | 17 јануари, 2020 18:57

„Мојата ќерка е лавица“ – Моника која беше киднапирана од Малчанскиот бербер

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

 Сведоштвото на мајката на девојчето кое беше киднапирано од Нинослав Јованвиќ за прв пат прозборе со што се соочуваат и низ каков пекол поминуваат.

20-годишната  Моника К. од околината на Ниш, девојчето кое во заробеништво 10 дена ја чуваше Нинослав Јовановиќ познат како Малчански бербер, пуштена е денеска од Детската клиника во нишкиот Клинички Центар на домашно лекување.

Таа во Клиниката престојувала 19 дена.

-Сите го чекавме овој ден кога нашето дете ќе дојде дома, кога цела оваа гонија ќе престане – рекла мајката Александра за излегувањето на Моника од болница.

Да потсетиме, на па до училиште Моника беше киднапирана и 10 дена држена во заробеништво од Нинослав, кој со неа се криеше по напуштени куќи во књажевачкиот и нишкиот крај.

Таткото на Моника, Роберт, вели дека е пресреќен што ќерка му конечно стигнала дома и дека сега претстои долг период на борба, но дека тој, нејзината мајка, баба ѝ и дедо ѝ ќе бидат покрај неа.

Тој рекол дека неговата ќерка е лавица, дека покажала колку е психички силна. Додал дека му е мило што агонијата конечно е готова, се заблагодарил на сите кои учествувале во потрагата, но пред се на Емил Живиќ кој ја нашол и поради кој неговото дете е живо.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Имено таа ја изведе химната на Хрватска на инаугурацијата на новоизбраниот хрватски претседател Зоран Милановиќ.

Јосипа Лисац заработи кривична поради несоодветно изведување на химната (ВИДЕО)

Пoзнатата хрватската пејачка Јосипа Лисац заработи кривична пријава за изведување...

Со тоа заврши церемонијата на инаугурацијата на Милановиќ како петти хрватски претседател.

Со цвеќе и бакнеж Милановиќ ја испрати Колинда: Хрватска сега официјално има нов претседател!

Зоран Милановиќ, новоизбраниот претседател на Хрватска, чиј мандат започнува на полноќ,...

Весникот пишува дека сосема би било логично, Макрон но и Германија да дадат зелено светло за почеток на преговори со Албанија и Македонија.

„Катимерини“: Иако Заев го стави знамето на НАТО пред Собрание, тоа нема да му донесе победа

Грчкиот весник „Катимерини“, денеска објави дека тоа што поранешниот премиер на државата...

Србија и Косово потпишаа декларација со намера за воспоставување железничка линија меѓу Белград и Приштина, како и за завршување на изградбата на автопатот меѓу двата града.

Србија ќе го признае Косово?

Србија и Косово потпишаа декларација со намера за воспоставување железничка линија...