Со многу емоција, заедно со народот подготвена сум да ја понесам тежината на борбата.

Објавил: Перо Милчин | 20 февруари, 2020 7:31

Моќна порака на Мизрахи: Должни сме да си ја одбраниме нашата мајка, Македонија- НИЕ СМЕ МАКЕДОНСКИ НАРОД

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Како што мечката си го брани своето мече, должни сме да си ја одбраниме нашата мајка, Македонија. Време е да се сплотиме и да одиме напред. Ние сме македонски народ. Нема да молчиме и лавовски ќе се бориме еден до друг, вели екс министерката Рашела Мизрахи.

Со многу емоција, заедно со народот подготвена сум да ја понесам тежината на борбата.

Моите рамења се спремни да бидат потпора за оние кои ќе се уморат. Само заедно можеме да си помогнеме, сплотени, единствени, пожртвувани, како што мајка го брани своето чедо, така и ние мораме и можеме, да ја извршиме нашата света должност, пишува Мизрахи.

Ако се потсетиме само две поколенија наназад ќе се увериме дека сите сме или роднини или пријатели. Никој не е херој сам, ама херојската победа се остварува само со тимска работа.

Да стоиме заедно со нашиот Претседател Hristijan Mickoski заеднички да го трасираме патот за Обнова, а бидете сигурни во силата, затоа што Македонија ни го чува грбот, вели Мизрахи.

ВМРО-ДПМНЕ, смета дека причина за разрешувањето на Мизрахи не е таблата со името Република Македонија, туку тоа што таа открила незаконитости и злоупотреби што ги правела претходната министерка Мила Царовска.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Османи истакна дека ваквата помош е од големо значење за Македонија особено во овој моменто кога бројот на заразени од Коронавирус во земјава постојано расте.

Сијарто во работна посета на Македонија- со себе донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Денеска на скопскиот аеросром вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи...

Трамп рече дека падот на бројот на загинати во Њујорк „може да биде добар знак“ и индикација дека Американците почнуваат да гледаат „светло на крајот од тунелот“.

ТРАМП: Гледаме светло на крајот на тунелот- Лекарите убедени дека следува најтешката недела во САД

Претседателот на САД, Доналд Трамп денес изрази надеж дека е направено балансирање...