Пропаднал обидот на Заев со уцени и закани да го натера пратеникот Мукоски да гласа за уставни измени, Мукоски по притисоците со влошена состојба завршил на кардиологија

Објавил: Мирко Бачиќ | 19 октомври, 2018 17:38

Мукоски не попуштил пред Заев, но заврши на кардиологија

Фото/Текст извор: ©online/магазин.мк

Тензиите во законодавниот дом одамна ги преминаа границите на демократско општество за сите, кое Заев толку гласно го прокламираше, пратениците завршуваат на кардиологија.

Имено како последен 80-ти пратеник потребен за уставни измени, Заев му се намерачил на пратеникот од ВМРО – ДПМНЕ и осомничен за настаните во Собранието на Македонија, Крсто Мукоски.

На Мукоски се вршеле притисоци за делото за кое се терети, злосторничко терористичко здружување, па се заканувале со суд, обвинителство, високи партиски функционери.

Последната понуда на Заев била да бира слобода или над 10 години затвор.

Пратеникот Крсто Мукоски останал на својот став и појаснил дека нема сила која може да го натера да ги гласа уставните измени, по што му се влошила здравствената состојба па моментално се наоѓа на Клиниката за кардиологија, од каде нема информации што е со Мукоски.

*Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Експерти од областа на безбедноста се едногласни во констатациите дека бегството на Груевски во конкретната ситуација е едноставно невозможно без знаење на Спасовски и Заев

Спасовски и Заев знаеле за Будимпешта

Речиси е едногласен ставот на експертите од областа на безбедноста, дека бегството...

Шефот на македонската дипломатија и државниот секретар, Димитров и Димовски оствариле средба со заменик амбасадорот на Унгарија, кој го поставил "вистинското" прашање

Димитров прими “дипломатско” кроше од Унгарија

По објавата на социјалните мрежи, лично од поранешниот премиер и актуелен пратеник,...

Бегството на Груевски доволна причина Јанева по одобрение на Кривичен суд да активира најмалку стотина барања за изрекување времена мерка притвор за случаите на СЈО

Спасовски и го отвори патот на Јанева за масовно приведување

Изјавата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовси, дека нема вина кај органите...

Во правна држава за која знаеме дека е дотолку повеќе полициска, едноставно е невозможно првото име на "декадното режимско владеење" да не се знае каде е четири дена по ред

Бегството на Груевски, со “амин” на Заев и Спасовски?

Пред три години, во екот на политичката криза во Македонија, во јавноста провејува...