Посетителите на Музејот на вода, елката ќе можат да ја видат од денеска, па се до крајот на јануари.

Објавил: Сара Петреска | 25 декември, 2022 18:42

Накитена подводната новогодишна елка во Охридското Езеро

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Традиционално и оваа година нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид денеска ја накитија подводната новогодишна елка во Охридското Езеро, кај Музејот на вода.

– Како и секоја и оваа нова 2023 година нуркачите од „Амфора“ им ја посветуваат на децата со ретки болести со желба за здравје, успех и среќно детство, порачуваат од Нуркачкиот центар, честитајќи им ја Новата година на сите граѓани.

Посетителите на Музејот на вода, елката ќе можат да ја видат од денеска, па се до крајот на јануари.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Најчитани вести

[jetpack_top_posts_widget title="" count="5" types="post" display="list"]

Останати вести од Интересно

Гладис ја убедувала јавноста дека е далечен потомок на славната актерка, поточно ќерка на нејзината родинина Мередит Бејкер.

Гинекологот на Мерилин Монро откри шокантна тајна: Актерката му родила ќерка на Џон Кенеди

Шокантна тајна излезе на виделина после долги години. Имено гинекологот на познатата...

Во Италија и Аргентина, заедно со многу земји во Латинска Америка, новогодишното дрво се поставува на 8-ми декември и се растура на 6-ти јануари.

ЕВЕ КОГА ТРАДИЦИОНАЛНО СЕ КИТИ НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА: Празници и радост за најмалите!

Поставувањето и растурањето на елката се поврзани со одредени датуми. Традиционално,...