Шилегов забранува секаков пристап до незаконски узорпираното државно земјиште во Маврово

Објавил: Данаил Михајловски | 21 септември, 2018 16:52

Нападната екипата на Економски Лидер пред вилата на Шилегов во Маврово

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Екипата на порталот Економски Лидер денеска беше нападната во Маврово откако била спречена да го снима државното земјиште на кое скопскиот градоначалник Петре Шилегов гради луксузна вила.

На екипата засега непознати лица им забраниле да снимаат со камерата со образложение дека тоа било приватен имот, иако самиот медиум претходно со целосна документација откри дека всушност станува збор за државно земјиште кое што против законски го узурпирал графоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов.

По физичкото кошкање снимката денеска ќе биде објавена во вестите 17:30 часот на телевизија Алфа.

Новинарот, Љупче Златев кој беше на терен да истражува во врска со државното земјиште кое е озурпирано на незаконски начин во видео порака на нивната фан страна на Лидер ги повика интитуциите како Јавното обвинителство да преземат мерки против заканите врз новинари од страна на Петре Шилегов.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Професионалниот војник А.Ј. (25) почина синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ, соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија

Почина војник на 25-годишна возраст

Професионалниот војник е еден од кандидатите кои го посетуваа селективниот курс за...

Дали и за колку ќе поскапи струјата за домаќинствата и малите потрошувачи од 1 јули се уште е неизвесно.

Мрежарината за струјата може да се намали во декември- ако малите фирми одат на слободен пазар тоа ќе биде олеснување за сите

Дали и за колку ќе поскапи струјата за домаќинствата и малите потрошувачи од 1 јули...