43-годишната Трејси е познат светски инструктор,јаде мексиканска храна јаде секој ден и консумира здрави напитоци во секојдневниот живот.

Објавил: admin@magazin | 1 април, 2022 4:42

Напиток за топење на килограмите кои го користат светските звезди

Фото/Текст извор: ©онлине /магазин

Ви го пишуваме рецептот за еден едноставен здрав и користен напиток кој ги топи килограмите.
Трејси Андерсон е една од најпознатите фитнес инструкторки чии клиенти се Гвинет Палтроу, Џенифер Лопез и Мадона.

Дали некогаш сте помислиле да бидете згодни како светските холивудски звезди.

Сигурно,да меѓутоа не сте можеле да го најдете правиот напиток што му одговара на вашето тело да биде здраво и витално. Трејси, го сподели рецептот за здрав напиток кој е хранлив и помага во процесот на слабеење.

Трејси Андерсон е експерт за фитнес која ги доведува во форма славните личности.
Вели дека здравата исхрана и фитнесот се рутина и клуч за добриот изглед.
Таа работи со Мадона, Ким Кардашијан и други познати дами во светот на шоу бизнисот.

Секако, не заборавајте на физичката активност која Трејси задолжително ја препорачува со оваа здрава ужина.

Состојки:

120 грама млад спанаќ
3 излупени портокали
1 исушена урма
Цимет
120 мл кокосово млеко
Подготовка:
Сите состојки ставете ги во блендер и измиксајте го.

Си пакувам и си носам здрави оброци со себе, па така никогаш не сум јадела некое ѓубре пред мене дури и да сум гладна”, вели таа.

Кога ќе ја припреми својата ќерка наутро, таа медитира, а својот ден го започнува со кафе и млеко. За доручек јади сендвич со јајце, кој го прави со сирење и англиски мафини.
“Не сум фан на овошјето и никогаш нема да јадам суши – паразитите ме излудуваат”, вели 43-годишната Трејси.
Меѓутоа, мексиканска храна јаде секој ден.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.