Секако медиумите веднаш почнаа да шпекулираат дека Меркел е тешко болна, иако таа изјави дека само била дехидрирана.

Објавил: Катерина Крстиќ | 19 јуни, 2019 23:39

Меркел ја фатија клетвите од Македонија- таа е тешко болна !

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вчера Германската канцеларка, Ангела Меркел, беше во центарот на вниманието, бидејќи додека го дочекуваше украинскиот претседател Владимир Зеленски, почна неконтролирано да се тресе, и не се чувствуваше баш најдобро.

Во 1977, Ангела Каснер се омажила за студентот по физика Улрих Меркел и го зела неговото презиме. Бракот завршил со развод во 1982. Нејзиниот втор и денешен сопруг е квантен хемичар и професор Јоахим Зауер, кој во голема мерка останал надвор од медиумите. Прв пат се сретнале во 1981, подоцна станала двојка и се венчале на приватна церемонија на 30 декември 1998.Таа нема деца, но Зауер има два возрасни сина од претходниот брак.Меркел е позната по несакањето кучиња. Таа е страстен фудбалски обожавател и била позната по тоа дека ги слушала натпреварите додека била во Бундестагот и е чест гостин на официјалните натпревари на националната репрезенција.

Секако медиумите веднаш почнаа да шпекулираат дека Меркел е тешко болна, иако таа изјави дека само била дехидрирана.

На Меркел и се слошило додека стоеше покрај украинскиот претседател Владимир Зеленски, во моментот кога воен бенд ги свиреше химните на Германија и Украина.

Според  “AP”, по завршувањето на химната, Германската канцеларка веќе била подобро благодарение на неколку чаши вода кои ги испила.

“Оттогаш испив барем три чаши вода, кои очигледно ми беа потребени и сега сум многу добро”, рекла Меркел.

Но сепак медиумите како да не веруваат во ваквата нејзина изјава, па денеска на големо во германските медиуми се шпекулира дека таа била дехидpиpaна, но сепак постојат и шпeкулации дека всушност Меркел е тешко болна. Според одредени медиуми, таа бoлeдyва од Пapкинсонова болecт а еден од првите симптоми кај лицата со оваа болест е токму неконтpoлираното тpeење на телото.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

„Прв пат ги слушам. Не беа на хард дисковите што ни беа доставени. Обвинителството ќе ги истражува снимките, но и тоа кој ги објавил на Јутјуб“, рече Рускоска.

РУСКОСКА: Прв пат ги слушам снимките – Обвинителството ќе ги истражува и тоа кој ги објавил на Јутјуб

На јутјуб вчера се појавија снимки на кои се слуша како глас кој наликува на познатиот...

Од МВР порачуваат дека активностите во борбата против тешки кривични дела со елементи на насилство ќе продолжат и во иднина, со поголем интензитет и зајакнати мерки.

МВР денеска апсеше во Арачиново и Грчец: Уапсени 12 лица, дел од нив поврзани со нападот на „Александар Палас“

Во рамки на акцијата биле извршени претреси на 34 локации во Ѓорче Петров, Грчец, Ченто,...

Ивана и Жарко беа во врска четири години пред да направат голема свадбена свеченост, во јуни 2014 година. Пред да стапат во брак веќе имаа две деца, Ена и Лука.

Сопругата на Жарко Луковски стави крај на невистините: Таа ја открива причината за неговата смрт!

Смртта на Жарко Луковски, поранешен главен извршен директор на Т-Мобиле, кој почина...