Иако фетиш на прва ви звучи настрано и непријатно, сепак пред да се откажете, прочитајте до крај и можеби некои од овие предлози ќе ви дадат добра идеја

Објавил: Данаил Михајловски | 5 октомври, 2018 17:00

Настрани фетиши кои морате да ги пробате

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Ако западнавте во сексуална монотонија, можеби фетишите всушност се она што ви e потребно.

Иако фетиш на прва ви звучи настрано и непријатно, сепак пред да се откажете, прочитајте до крај и можеби некои од овие предлози ќе ви дадат добра идеја како да го зачините вашиот сексуален живот.

BDSM

Кратенката за “бондиџ, дисциплина, садисам и мазохизам” е името на еден од најпопуларните фетиши. Имено, за оваа секси игра потребно ви е мало јаже и малку имагинација.

Доминантниот партнер ја презема контролата, а доколку се решите за садизам и мазохизам, тогаш доволно е да се договорите за “сигурносен збор”, па кога некој ќе го изговори партнерот ќе знае дека играта преминала граница.

Латекс манија

Сексот во латекс звучи како нешто валкано и злочесто, нели? Сепак, ако се облечете во латекс заедно со партнерот имагинацијата нема да има крај.

Најдобрата работа кај овиe костими е што можете исто така да ги искористите и за 1-ви април и истовремено да бидете најсекси маска на вечерта.

Фетиш на стапала

Еден од најпопуларните фетиши на светот е воедно и еден од наједноставните. Паровите кои уживаат во овој фетиш гледајќи и бакнувајќи ги туѓите стапала.

Многумина не се свесни дека ја имаат оваа слабост, се до моментот кога случајно не се сретнат со некое стопало кое ќе им го промени начинот на размислување, а вие можете да се проверите уште вечерва.

Златен туш

Е, овој фетиш не е баш за секој, но оние кои уживаат во него велат дека е една од најдобрите сексуални игри.

Кај златниот туш станува збор за парови кои за време на сексот уринираат едни на други.

Како совет, ако сакате да ја пробате оваа помалку екстремна забава, тогаш најдобро пробајте ја во близина на кадата или туш кабината.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

На мажите во брак им недостасува малку фантазија. Во новата врска мажите покажуваат романтика, така што ќе ви предложи да ја носите неговата кошула.

Ситници кои мажите ги обожаваат за време на секс(Секс наутро, орален секс, заведувајте, диви љубовници)

Како што сакаат и жените, така и мажите имаат свој список на омилени активности за време...

Сексот на плажа со партнерот е меѓу работите за кои сите може да мислиме дека се крајно романтични и возбудливи.

(видео)ЖЕШКА СЦЕНА СО СТРАСТИ: Македонци имале секс на тераса на сред бел ден во Албанија!

Плажата дефинитивно создава големо чувство на романтика и возбуда, па поради тоа овој...

Најбарани српски ВИП проститутки, кои црногорските политичари и нивните странски партнери ги плаќаат за секс, наводно се бившата водителка Олја Црногорац и Плејбој зечицата Божана Вујиновиќ.

ЕКСКЛУЗИВНО-ЕЛИТНА ПРОСТИТУЦИЈА НА ЈАДРАНОТ: Ова се најбараните “ЈАХДИ ДАМИ”

Бивша водителка, Плејбој зечица и две ријалити учеснички, се најчести гости на црногорските...