Најново метео

Објавил: admin@magazin | 12 ноември, 2022 13:55

НАЈАВИТЕ СЕ ОСТВАРИЈА – ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ ЗА ОВАА СЕЗОНА И НА ПОПОВА ШАПКА! ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ И ВИДЕАТА…

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Како што најавивме, нашата територија денес се наоѓа под влијание на постудена воздушна маса од север која услови северен и североисточен ветер, како и намалување на температурите на воздухот.

Токму ова услови да пристигне и првиот снег за оваа сезона на Попова Шапка. Шапка денес се наоѓа под тенка снежна покривка и скијачкиот центар изгледа прекрасно!

За тоа како изгледа Попова Шапка во моментов можете да погледнете на следниот линк: Skimacedonia.mk!

Инаку и во следните часови на пониските места (градовите) се очекуваат повремени локални послаби врнежи од дожд, додека на планините во западните предели (над 1600 м.н.в) ќе има повремени послаби врнежи од снег.

Сепак од утре повторно времето ќе биде претежно стабилно и суво, но ќе растат условите за појава на магла и на ниска облачност низ котлините. Маглата локално би можела да биде и ГУСТА.

Температурите денес ќе се искачуваат во интервалот од 8 до 16 степени, додека од утре истите ќе бележат тенденција на мал пораст и ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 18 степени. Наутро ќе биде ЗНАЧИТЕЛНО ПОСТУДЕНО со минимални температури кој ќе се спуштаат во интервалот од -3 до 6 степени.

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Главната причина за кавгата меѓу актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговиот претходник Никола Груевски е во личните суети, а не во политичките разлики поврзани со уставните измени, смета првиот лидер на партијата и експремиер Љубчо Георгиевски.

Георгиевски: Груевски претходно ги сруши измените на КЗ што сега му се потребни и за кои плаче

Прашан во интервју за емисијата „Трилинг“ дали владејачката гарнитура е подготвена...