Компанијата пред посетата соопшти дека претседателот треба да носи маска во фабриката.

Објавил: Рејхан Бајрами | 22 мај, 2020 17:52

НАЈГОЛЕМИОТ СРАМ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП: Конечно снимен како носи маска(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©kurir.rs магазин.мк

Се појавија слики на американскиот претседател Доналд Трамп како носи маска за лице додека гостуваше во фабрика во Мичиген.

Видео објавено од Скај њуз покажува дека американскиот претседател носи морска сина маска.

Сликите се појавија откако главниот државен обвинител го нарече Трамп „обесхрабрено дете“, бидејќи тој, наводно, одбил да носи маска за време на посетата во погонот што припаѓал на автомобилската компанија „Форд“.

Тој беше опкружен со директори на Форд, кои носеа маски, а Трамп им рече на новинарите дека користел маска за време на претходната посета.

„Имав маска. Ја носев во друг дел од фабриката. Не сакав да им дадам задоволство на новинарите да ја гледаат “, рече тој.

Трамп ја посети фабриката на Форд, Мичиген, која е претворена за производство на вентилатори и лична заштитна опрема што ќе се користи во криза со коронавирус.

На прашањето дали му било кажано на Трамп дека не е прифатливо да не се носи маска во фабриката, извршниот директор на „Форд“, Бил Форд, рече:

„Тоа зависи од него“.

Компанијата пред посетата соопшти дека претседателот треба да носи маска во фабриката.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Луксузниот објект се наоѓа на два километри од Колосеумот, а изнајмувањето, кога станува збор за прослави, чини приближно сто илјади евра на ден. Имајќи предвид дека домаќините правеле прослава три дена, само за неа потрошиле 300.000 евра.

РОМСКА СВАДБА ОД 650.000 ЕВРА: Цеца и Лукас заработија во време на корона- еве колкав хонорар зедоа!

Фотографии од ромска венчавка во Рим, каде што пееја некои од најголемите поп-имиња...

На овој ден именден празнуваат: Софија, Софка, Вера, Верица, Нада, Надежда, Натка, Љубе, Љупчо, Љубен, Љубомир, Љубосав, Људмил, Љуба.

Денеска се празнуваат Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 септември и се празнува...

Својата држава ја претставувал во многу земји ширум светот, меѓу кои отворање на македонски културен центар во Истамбул-Турција, Софија-Р.Бугарија, претставување на македонската музика во опера хаус Сиднеј-Австралија и многу други настапи.

(ФОТО) Нема да го препознаете – Наум Петрески го промени имиџот и пушти долга коса

Несомнено, Наум Петрески важи за еден од најпознатите македонски фолк пејачи. Настапувал...