Потребно е да се јаде наведената количина на производ 5-6 пати.

Објавил: admin@magazin | 7 октомври, 2020 16:48

НАЈЕФЕКСИВНА ДЕТОКСИКАЦИЈА: За 3 дена до 7 кг помалку – Овој чудесен пијалок ги отстранува маснотиите!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Три дена детоксикација може да ви помогне да се ослободите од 4-7 килограми вишок. Резултатот ќе зависи од вашата почетна тежина и вашата конституција.

Три дена детоксикација може да ви помогне да се ослободите од 4-7 килограми вишок. Резултатот ќе зависи од вашата почетна тежина и вашата конституција.

Триднеавен шеик на кефир со цвекло помага многу, велат експертите!

1 кг варено цвекло
1,5 литри кефир со малку маснотии,
1,5-2 литри вода

Потребно е да се јаде наведената количина на производ 5-6 пати.

По три дена строга диета, диетата може да се прошири со додавање на варено месо и риба (до 400 гр на ден, поделени во 3 дози).

Исто така, корисно ќе биде да јадете неколку јаболка во следните 4 дена.

Резултатот ќе ги надмине сите очекувања!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.