Ова е прва нова година на Игор, имаме новогодишна елка и подароци и едвај чекам да бидеме заедно.

Објавил: admin@magazin | 31 декември, 2019 10:36

Интимен интервју со Ана Брнабиќ: Бебето ни го промени животот- Партнерката ми е најголем критичар

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Милица е многу јасна и храбра, што ми помага стабилно да стојам со двете нозе на земја. За новогодишната ноќ, јас ќе бидам дома, ова е прва Нова Година на Игор, имаме новогодишна елка, подароци и едвај чекам да бидеме заедно, зборува ексклузивно за Курир.рс, српската премиерка Ана Брнабиќ.

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, во интервјуто вели дека е многу горда што е во тимот на српскиот претседател и лидер за напредок, Александар Вучиќ.

Таа учи од него, вели во ексклузивно интервју за курир.рс. 

Вашето бебе пристигна во вашата куќа. Што се смени од тогаш?

– Сè е променето, сè е различно. Ова е најголемата радост што ми се случи во животот.

Ана Брнабиќ (43) и нејзината неколку години помлада партнерка, докторка Милица Ѓуриќ, во емотивна врска се неколку години, а во февруари оваа година, Милица роди син Игор.
Милица синот го добила со вонтелесно оплодување, а поради бременоста последниве месеци не се појавуваше со Ана Брнабиќ во јавноста.

Колку разговарате со вашиот партнер за политиката?

– Таа е мојот најжесток критичар. Таа е многу искрена и јасна, што ми помага да останам со двете нозе на земја. 

Како го поминувате слободното време?

– Скоро немам слободно време. Оваа работа бара внимание во секое време.  Тоа малку слободно време што го наоѓам го поминувам со семејството и пријателите.

Каде ќе ја прославите Новата година?

Ќе бидам дома. Ова е прва нова година на Игор, имаме новогодишна елка, подароци и едвај чекам да бидеме заедно.

Честопати имате впечатливи комбинации на облека. Дали имате стилист или изберете ваша сопствена гардероба?

– Би сакала цело време да бидам во кошула или маица и фармерки. За жал, морам да се прилагодувам на барањата на оваа работа и тоа го правам на свој начин.

Која оцена и давате на Владата?

– Задоволна сум од резултатите што ги постигнавме. Имаме напредок во сите области и денес Србија е сосема друга земја од пред само пет години.

Економски стабилна, светски шампион во привлекување странски инвестиции, еден чекор до кредитен рејтинг на инвестиции, со едноцифрена невработеност, стабилен раст, значително повисоки плати во здравството, културата, образованието, безбедносните служби и јасен план за тоа како понатаму. Направивме многу, но сепак треба да направиме уште многу за да направиме секој граѓанин во Србија да се чувствува подобро.

Сепак, најдобрата проценка на Владата ќе им биде дадена на граѓаните на изборите за неколку месеци.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интервју

„Има документи, согласности, уснени согласности, телефонски разговори, за секој пациент докторите се должни да ги информираат. Ние први воведовме видеоконференција

Жан Митрев: Не се плашам од обвинение, ќе се докажувам и 100 години ако треба – никогаш не сум рекол дека хемофилтрацијата е лек

Неговиот вечерашен јавен настап во кој се бранеше од наводите во документарниот филм...

Зошто никој не зборува за германскиот предлог во времето на владата на Меркел, од нивното претседателство, каде исчезна тој?

Имам информации дека владата на Ковачевски го прифатила предлогот од Париз

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вчерашното гостување во емисијата...

„Јас не се занимавам со економијата на семејството, колку пари кружеле… Добро е, дојдете еден ден кај мене дома, зборувајте со мојата сопруга“, рече Ахмети.

Ахмети не знае колку чини маслото за јадење: Зборувајте со сопругата, не се занимавам со економијата на семејството

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во гостувањето во емисијата „Клик плус“ на ТВ21кажа дека...

Вели дека е подготвен во секој момент да седне на маса и да разговара за сите теми со Ковачевски, но на тие средби ќе мора да се разговара и за предвремени ибори.

Мицкоски: Немам намера никого да уценувам, подготвен сум во секој момент да седнам на маса

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврди дека блокадата на Собранието не е начин...