„И тогаш се појави ти како да си магија“. Да бидам малку сериозна, не ми треба волшебник или волшебен маж, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, изјави Цеца.

Објавил: Катерина Крстиќ | 16 септември, 2020 10:03

НАЈИСКРЕНО ИНТЕРВЈУ НА ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ: Конечно открива каков маж сака до себе, искрено прозбори за семејството!

Фото/Текст извор: ©kurir.rs/blic

Светлана – Цецa Ражнатовиќ открива колку сè се сменило откако нема концерти, односно од почетокот на 2020 година и моментот на појава на вирусот Ковид 19.

– Не е сјајно како порано. Едвај се сеќавам и дека имаше неколку концерти, а тоа е она во што уживам и што ме исполнува. После концертот, сум среќна, горда, исполнета и имам повеќе волја за живот и за сите други обврски. Ни се случи оваа корона што е навистина голема несреќа за сите, и се надевам дека ќе помине што е можно побрзо.

Во последниве години избегнувавте честа соработка со медиумите, иако за вас се пишува секој ден, сакале или не. Дали во одреден момент, медиумите помпезно се однесуваа на вашите семејни настани, пред сè на доаѓањето на вашиот внук Жеjко и на сè друго што се случи?

– Волавно не сакам луѓето да пишуваат за мене секој ден, ако ме прашате. Поточно за раѓањето на Жељко, ништо не ми пречеше. Бев толку среќна што можев да одам по улицата и на сите да им кажувам колку сум среќна. Мене ми пречеше и ми пречи кога се објавуваат невистинити информации и кога се градат приказни засновани на објави на Инстаграм или лажни сметки на споменатата мрежа. И мене ми пречи кога весник или портал свесно објавува лага, а следниот ден тие бараат изјава дека го негирам сето тоа. Сето тоа може да се сведе на иста реченица – непрофесионалност. Се обидувам да имам добра соработка со седмата сила, секако дека варира. Сè зависи од тоа како кликнувате со уредникот и колку сте подготвени да дадете. Како и колку тие знаат да го ценат тоа. На крајот, луѓето прават погрешен пристап и остваруваат краткорочна соработка. Сакам стабилни и нормални деловни луѓе со кои, кога ќе се согласите за нешто, така функционира.

Дали мислите дека е тешко да и се пријде на Цеца денес и да ја придобиете? Дали мажите имаат храброст?

– Да не се лажеме, тешко е некој да ми пристапи. На пример, дури и ако сакате да ми пријдете во ресторан, нема шанси без сите да го видат тоа. Вие дури и не знаете како ќе реагирам. И така натаму. Факт е. Не знам како да ги советувам оние припадници на посилниот пол. Она што со сигурност можам да го кажам – нема прво да им пристапам.

Како треба да изгледа човек кој може да ја освои најголемата балканска sвезда?

„И тогаш се појави ти како да си магија“. Да бидам малку сериозна, не ми треба волшебник или волшебен маж, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас. Како ќе изгледа, сега со малку повеќе животно искуство, можам да кажам дека нема правила, но сепак сум естет и обожавам убави настапи.

Под една од објавените фотографии, напишавте „црвено од радост“. На што најмногу се радувате овие денови?

– Како прво, го напишав тоа затоа што сакам да предвидам убави и радосни настани. Ќе видиме дали тоа ќе се случи. Што се однесува до сегашноста, јас сум најсреќна кога Жељко доаѓа кај мене, и кога имаме време за нас и кога можам да играм со него. Едноставно, во тоа растење, колку е позрело бебето, толку е поубаво времето што го поминуваме. Тој е мојот најголем извор на радост.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Својата држава ја претставувал во многу земји ширум светот, меѓу кои отворање на македонски културен центар во Истамбул-Турција, Софија-Р.Бугарија, претставување на македонската музика во опера хаус Сиднеј-Австралија и многу други настапи.

(ФОТО) Нема да го препознаете – Наум Петрески го промени имиџот и пушти долга коса

Несомнено, Наум Петрески важи за еден од најпознатите македонски фолк пејачи. Настапувал...

Музичката наобразба ја започнува во нижото музичко училиште на 6 годишна возраст, продолжува во Средното музичко училиште, дипломира на Факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот виолина во 2004 година и магистрира во 2011 година на отсекот „Музичка теорија и педагогија“ оддел „Методика на музичка настава“.

Андријана Јаневска ќе ја претставува Македонија во проект за Гинисовата книга на рекорди!

Познатата македонска пејачка Андријана Јаневска ја израдува македонската јавностсо...

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија во неа преку филмската серија „Жикина Династија“ во која ја играше Елса, блиска пријателка на Жика.

ГЛУМЕШЕ ЕЛЗА ВО ЖИКИНА ДИНАСТИЈА, а еве како изгледа по ТРИ ДЕЦЕНИИ(ФОТО)

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија...