Повредената жена итно е испратена на реанимација во Ургентниот центар во Белград.

Објавил: Рејхан Бајрами | 19 јули, 2019 14:05

НАЈНОВА ВЕСТ: Автобус прегзи жена и откина рака и нога!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Во сообраќајна несреќа која се случила на улицата Јуриј Гагарин и Др Иван Рибар во Белград, тешко е повредена 70 годишна жена, додека се обидувала да влезе во автобус.

Како што зборуваат очевидци за курир.рс, несреќната жена се обидела да влезе во автобусот, ја испружила раката, а возачот ја затворил вратата и тргнал. Во таа прилика шоферот на жената и ја откинал раката и ногата. 

Во сообраќајна несреќа која се случила на улицата Јуриј Гагарин и Др Иван Рибар во Белград, тешко е повредена 70 годишна жена, додека се обидувала да влезе во автобус.

Повредената жена итно е испратена на реанимација во Ургентниот центар во Белград.

Подетални информации за случајот се очекуваат во текот на денот.

Исто така водителката на ТВ Пинк, Деа Ѓурѓевиќ доживеа слична сообраќајна несреќа кога автобус ѝ ја откина раката, но докторите успешно и ја сошија.

Таа се лекуваше во Военомедицинската академија, од која неодамна е префрлена во Клиничкиот центар на Србија.

После неколку операции, водителката ја очекува уште само еден тежок зафат.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Како што пренесе државната телевизија, до експлозијата дошло така што од цевката која се наоѓала во салата за венчавање протекла гас.

КРВАВА СВАДБА ВО ИРАН: Загинаа 11 сватови и 5 деца – еклсплодира плинска цевка на венчавка!

Најмалку 11 лица загинаа во експлозија на плинска цевка за греење, во западот на Иран,...

Властите соопштија дека лошото време ќе биде еден од факторите што ќе се испита, но причината за несреќата сè уште не е позната.

СЕ СРУШИ ПАТНИЧКИ АВИОН ВО САД: Најмалку 10 лица се загинати

Најмалку девет лица загинаа, а тројца се повредени во пад на мал авион во американската...

Емран Хамза (2), кој е по потекло од Србија, загина во неделата на божиќниот саем во Луксембург, кога скулптура од мраз од 700 кг падна на несреќното дете.

ХОРОР: Двегодишно дете од Србија го уби скулптура од 700 килограми мраз – ПОЧИНАЛО НА РАКАТА ОД ТАТКО МУ

Емран Хамза(2)трагично настрада кога на него во текот на божиќниот саем се сруши куќа...

„Ова е критична точка, со екипи од Турција се обидуваме да ги поместиме трите плочи кои се паднати една врз друга.

Симоновски зборува за ТВ21 од Драч: „Се наоѓаме на критична точка, најверојатно има три-четири деца под рушевината“

Три до четири деца се заглавени во рушевината каде што интервенираат екипи на пожарната...