Авионот се сруши 10.000 стапки (3048 метри) за помалку од една минута, околу четири минути по полетувањето.

Објавил: Перо Милчин | 9 јануари, 2021 12:23

НАЈНОВА ВЕСТ: Се сруши патнички авион 4 минути по полетувањето!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Патничкиот авион „Боинг 737“ во кој имало 50 патници исчезнал од радарот додека летал над морето.

Авионот „паднал 3048 метри (3048 метри) неколку минути по полетувањето од Џакарта, пренесува Daily Mail.

Авионот се сруши 10.000 стапки (3048 метри) за помалку од една минута, околу четири минути по полетувањето.

Медиумите јавуваат дека авионот изгубил контакт со контролата на летот.

Бројни објави за овој настан кружат на Твитер. Индонезиската авиокомпанија ја следи состојбата.

Авионот на Сривијаја Ер патувал од Џакарта до Понтианак во Индонезија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вакцинацијата против коронавирус во Албанија продолжува со несмалена динамика и до сега имунизирани се 250.676 лица, објави министерката за здравство Огерта Манастирлиу преку видеозапис на Фејсбук.

Во Албанија вакцинирани над 250 илјади лица

Вакцинацијата против корона вирусот во Албанија продолжува со несмалена динамика...

Учеството е над 90 отсто, а во изминатите седум дена, во просек е 93 проценти и станува збор за 10 до 12 илјади вакцинации дневно!

Грчкиот министер за здравство: Во јули колективен имунитет во Грција

До крајот на јуни или средината на јули ќе биде вакциниран еден голем дел од грчкото...

Бугарите денеска гласаат на парламентарни избори и се очекува да победи десноцентристичката партија на премиерот Бојко Борисов, но би можело да биде тешко да се најдат коалициски партнери заради слабиот одѕив среде стравувањата од пандемијата.

Бугарите денеска избираат нова Влада, се очекува победа на Бојко Борисов

Бугарите денеска гласаат на парламентарни избори и се очекува да победи десноцентристичката...